TUINA MASÁŽ – terapia plná energie

Na zlepšenie stavu pokožky na stehnách, bruchu a rukách sa používajú rôzne metódy – kozmetické prípravky, špeciálne prístrojové ošetrenia či manuálne masáže. Ako účinnú doplnkovú terapiu možno odporúčať aj čínske masáže Tuina.

 

ID-10097514

 

Masáž Tuina je založená na učení tradičnej čínskej medicíny, jej názov sa dá preložiť ako uchop a tlač. Pri masáži sa používajú prsty, dlane, päste, predlaktia a lakte a kombinujú sa rôzne stimulačné a masážne techniky, ako sú rolovacie, naťahovacie, zahrievacie a akupresúrne terapie. Táto terapia sa navyše doplňuje bankovaním, akupunktúrou, bylinkami aj cvičením.

 

„Cieľom masáží Tuina je nastoliť v organizme harmóniu, odstrániť blokády v meridiánoch, a tak rozprúdiť energiu a podporiť jej zdravý tok v celom tele,“ hovorí terapeut Martin Bouška z Centra čínskych a thajských masáží v Prahe a upresňuje: „Masáž Tuina dodáva všetkým telesným bunkám energiu, navyše posilňuje imunitu, pomáha pri únave a strese, stimuluje krvný i lymfatický obeh, odplavuje toxické látky. Svojimi účinkami pozitívne ovplyvňuje nielen našu vnútornú pohodu, ale aj pekný vzhľad. Preto sa táto terapia využíva nielen ako súčasť liečby a rehabilitácie, ale aj ako relaxačná masáž a odporúča sa aj ako súčasť programov zameraných na chudnutie a zlepšenie stavu pokožky.“

 

Klasická masáž Tuina sa robí najmä v centrách tradičnej čínskej medicíny, kde terapiu vykonáva špeciálne vyškolený masér či terapeut; určite neurobíte chybu, keď sa na masáž objednáte a terapiu vyskúšate na vlastnej koži. Niektoré zjednodušené a pritom účinné masážne postupy ale môžete praktizovať aj sami doma.

 

Spoločne so značkou NIVEA môžete vyskúšať 5 manuálnych techník pre zdravý tok energie a zlepšenie stavu pokožky

Pred masážou si v miestnosti vytvorte príjemnú atmosféru pomocou pokojnej relaxačnej hudby a jemného osvetlenia, na uvoľnenie tela si dožičte teplý kúpeľ či sprchu, prípadne niekoľko naťahujúcich cvikov. Masáž Tuina sa robí „nasucho“, cez ľahké oblečenie. Pre našich päť vybraných techník môžete ale použiť telové mlieko. Uvidíte, čo vám bude príjemnejšie. Použite najlepšie telové mlieko s aktívnymi látkami (napr. Spevňujúce telové mlieko Nivea s koenzýmom Q10), ktoré samo osebe dodáva kožným bunkám energiu a kožu spevňuje.

 

1. Hladenie a prehrievanie

A9R5239831.jpg_670x682
Ľavú ruku položte na pravú, len kúsok od pleca. Dlaňou prechádzajte po ruke smerom nadol a nahor. Potom posuňte ruku o kúsok doprava alebo doľava a v masáži pokračujte. Postupne premasírujte celú pravú ruku. Pohyby by nemali byť príliš rýchle, tlak by mal byť stredne silný a konštantný. Potom ruky vystriedajte.
Rovnako postupujte na stehnách a bruchu, v týchto partiách môžete pri masáži používať obe ruky súčasne. Končeky prstov by vždy mali smerovať nadol a oboma rukami pracujte paralelne. Táto technika prispieva k príjemnému prehriatiu jednotlivých partií.

 

2. Masáž stehien

A9R5266819.jpg_644x856
Obe ruky položte na ľavú nohu tak, ako vidíte na obrázku. Stehno masírujte dlaňami – postupujte krúživými pohybmi zhora nadol po oboch stranách stehna až ku kolenu. Krúživými pohybmi sa vráťte späť. Posuňte ruky o kúsok nabok a rovnakým spôsobom premasírujte celé stehno. Používajte rytmické krúživé pohyby, pracujte s väčším prítlakom než pri úvodnom prehrievaní. Potom namasírujte i druhé stehno.

 

3. Masáž palcom ruky

A9R5182761.jpg_676x860
Položte ruku na vonkajšiu stranu stehna ľavej nohy. Prstami smeruje nadol. Teraz palcom tlačte kožu po stehne rovno nadol až ku kolenu. Pohyb opakujte o kúsok vedľa, až postupne premasírujete celé stehno. Po celý čas tlačte rovnako silno. Tak postupujte i na druhej nohe a pri masáži rúk.
4. Masáž chrbtom ruky

A9R5215971.jpg_704x698
Položte malíčkovú hranu pravej ruky pod ľavé plece. Ruku masírujte plynulým pohojdávaním hranou ruky smerom nadol a späť tak, ako vidíte na obrázku. Pohybujte rukou rytmicky stredne silným tlakom. Týmto spôsobom namasírujte celú hornú časť ruky. Potom ruky vystriedajte. Túto techniku môžete použiť i na masáž nôh, postupujte zhora nadol.

 

5. Odťahovanie kože na bruchu a rukách

A9R5241701.jpg_716x784
Ruky položte vedľa pupka – jednu vpravo, druhú vľavo. Palcom a ukazováčikom uchopte záhyb kože, kožnú riasu jemne odtiahnite od tela a pusťte. Pracujte rytmicky, ale jemne, postupne pridávajte silu. Týmto spôsobom premasírujte dôkladne kožu na bruchu a rovnakým spôsobom premasírujte i vnútornú stranu rúk.

 

Po masáži ošetrite pokožku spevňujúcou telovou kozmetikou Nivea s koenzýmom Q10, ktorá pokožku vyživuje, hydratuje a spolu s masážami pomáha jej spevneniu a vyhladeniu. Masáž Tuina podporuje tok energie, prekrvuje kožu, a tak stimuluje metabolizmus kožných buniek. Bunky tak lepšie využívajú všetky živiny a premieňajú ich na energiu, takú potrebnú na regeneráciu a rast. Účinky masáže a následné pôsobenie aktívnych látok obsiahnutých v kozmetike tak zlepšujú vzhľad a pružnosť pokožky.

 

Náš tip:
Spevňujúce telové mlieko Q10 energy+
Výživné spevňujúce telové mlieko Q10 energy+
Zvláčňujúce, ale rýchlo sa vstrebávajúce zloženie s koenzýmom Q10, kreatínom a L-karnitínom. Podporuje regeneráciu buniek, nabíja pokožku energiou a zvyšuje tak jej pružnosť a pevnosť. 250 ml ● 5,85 €

 

firming lotion.jpg_896x2362 Spevnujuce telove mlieko do sprchy Q10, 250 ml, 5,85 EUR 1.jpg_967x2362

 

Spevňujúce telové mlieko do sprchy pre normálnu až suchú pokožkupredstavuje novú formu spevňujúcej starostlivosti, ktorú si môžete dopriať už v sprche – pohodlne, rýchlo a jednoducho. Jedinečné zloženie obsahuje koenzým Q10, masážne perličky a mentol. Koenzým Q10 je obsiahnutý vo vysokej koncentrácii v drobných žltých perličkách, ktoré sa po aktivácii teplou vodou rozpustia a koenzým Q10 sa uvoľní a okamžite sa vstrebe do pokožky. Dodá bunkám energiu, podporuje ich obnovu a regeneráciu. Masážne perličky v jednom kroku zlepšujú prekrvenie pokožky a zároveň poskytujú ľahký masážny efekt. Chladivá sila mentolu vás dokonale osvieži a skvele naštartuje váš deň. Spevňujúce telové mlieko do sprchy zanechá pokožku pevnú a pružnú. 250 ml ● 5,85 €; 400 ml ● 9,48 €

 

Mgr. Martin Bouška
terapeut, špecialista na čínske a thajské masáže
Centrum čínskych a thajských masáží, www.tcmbouska.cz
Všetky znalosti a skúsenosti získal počas niekoľkoročného štúdia a praxe v Ázii – prevažne v Číne a Thajsku. Učil sa od čínskych lekárov a majstrov zdravotných cvičení. Vo svojom centre poskytuje profesionálnu starostlivosť na najvyššej úrovni, zameriava sa na problémy chrbtice, horných a dolných končatín a na mobilizačné techniky celého tela. S každým klientom pracuje individuálne a masáže a cvičenie prispôsobuje jeho špecifickým potrebám. Neustále sa vzdeláva, každý rok absolvuje rozširujúce stáže a doplňujúcu prax v zahraničí.

 

Ilustračné foto: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť