Nechajte rozkvitnú svoj balkón

Popustite uzdu fantázií a nechajte váš balkón rozkvitnúť. Je tu čas vytiahnuť kvetináče, hlinu a zašpiniť si ruky!

Colorful flowers growing in pots on the balcony

Prevísajúce pelargónie či muškáty sú prevážne symbolom Rakúska a Nemecka, kde pravidelne do neskorej jesene zdobia typické drevené chalúpky.

Čoraz viac sa však začínajú nachádzať svoje miesto aj u nás. Muškáty vynikajú nielen obrovským počtom farebných kombinácií a tvarov, ale fungujú aj ako prírodný repelent. Za oknami spoľahlivo odoženú obťažujúci hmyz.

The balcony has a 5th floor – there are no people on the balcony. the sun shines

Ich údržba je naviac pomerne ľahká

Stačí umiestniť kvetináče na južnú stranu a ráno alebo večer zaliať priamo do hliny. Pravidelným hnojením zabezpečíte plné kvety a husté zelené listy počas celého vegetačného obdobia.

TIP: Pre údržbu muškátov je dôležité priebežné prihnojovanie a to najmä počas leta, keď muškáty bohato rozkvitajú. Prírodné hnojivá Wolf-Garten Natura Bio pre balkónové a kvetináčové rastliny dodajú rastlinám potrebnú silu počas celého vegetačného obdobia.

Odstraňujte suché kvety

Pravidelne odstaňujte usýchajúce listy, vďaka čomu udržíte kvety v dobrej kondícií.

You may also like...

1 Response

  1. blackwednesday píše:

    Skvelý článok plný praktických tipov, vďaka! Všimol som si na jednom z obrázkov drevenú dlažbu a spomenul som si, že nedávno som riešil to, ako zladiť podlahu a zariadenie balkóna, aby to ladilo. Chcel som, aby bol nielen funkčný, ale aj pekný. Rozhodol som sa preto pre inovatívny prístup , keďže som chcel dosiahnuť jednotný vzhľad medzi interiérom a balkónom. Preto som sa rozhodol pre gresovú dlažbu v imitácii dreva, napríklad ako je tu https://www.kachlickovo.sk/dlazba-na-balkon/. Tento materiál sa javil ako ideálna voľba pre balkón z niekoľkých dôvodov. Gresová dlažba je mimoriadne odolná proti poveternostným vplyvom, čo zahŕňa odolnosť voči mrazu, dažďu a slnečnému žiareniu. Vďaka tomu, že si dlažba nevyžaduje špeciálne ošetrovanie proti UV žiareniu alebo vode, ušetrím čas aj náklady na údržbu. Pri inštalácii som si všimol, že dlažba má vysokú stabilitu a pevnosť, čo je ideálne pre umiestnenie ťažších predmetov, ako sú veľké kvetináče. Ďalšou výhodou je jednoduché čistenie. Vzhľad je tiež nespornou prednosťou. Gresová imitácia dreva zároveň dáva balkónu prírodný vzhľad, ktorý krásne ladí so zelenou mojich rastlín. Balkón teraz využívam viac než kedykoľvek predtým, a stal sa obľúbeným miestom pre relax, či už pri rannom pití kávy alebo pri večernom oddychu po práci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť