Nechajte rozkvitnú svoj balkón

Popustite uzdu fantázií a nechajte váš balkón rozkvitnúť. Je tu čas vytiahnuť kvetináče, hlinu a zašpiniť si ruky!

Colorful flowers growing in pots on the balcony

Prevísajúce pelargónie či muškáty sú prevážne symbolom Rakúska a Nemecka, kde pravidelne do neskorej jesene zdobia typické drevené chalúpky.

Čoraz viac sa však začínajú nachádzať svoje miesto aj u nás. Muškáty vynikajú nielen obrovským počtom farebných kombinácií a tvarov, ale fungujú aj ako prírodný repelent. Za oknami spoľahlivo odoženú obťažujúci hmyz.

The balcony has a 5th floor – there are no people on the balcony. the sun shines

Ich údržba je naviac pomerne ľahká

Stačí umiestniť kvetináče na južnú stranu a ráno alebo večer zaliať priamo do hliny. Pravidelným hnojením zabezpečíte plné kvety a husté zelené listy počas celého vegetačného obdobia.

TIP: Pre údržbu muškátov je dôležité priebežné prihnojovanie a to najmä počas leta, keď muškáty bohato rozkvitajú. Prírodné hnojivá Wolf-Garten Natura Bio pre balkónové a kvetináčové rastliny dodajú rastlinám potrebnú silu počas celého vegetačného obdobia.

Odstraňujte suché kvety

Pravidelne odstaňujte usýchajúce listy, vďaka čomu udržíte kvety v dobrej kondícií.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť