Novodobý HRNČEK VAR!

MioMat je v podstate novodobý ,,hrnček var“. Krémové polievky, raňajkové kaše, domáce rastlinné mlieka či čerstvé smoothie pripravíte stlačením gombíka. Vložte do MioMatu ingrediencie a pochutnajte si na originálnom recepte. MioMat  nápoj či jedlo pripraví do 25 minút.
Varenie v MioMate zvládnu nielen maminy, ale aj všetci oteckovia a dokonca aj deti.

 


Čučoriedkovo-černicová výživa

Na liter výživy potrebujete:

150 g čučoriedok

150 g černíc

2 jablká

1 a ½ odmerky pšena a vodu.

 

Pšeno najskôr zaparte horúcou vodou, aby sa zbavilo horkosti. Ovocie umyte, jablká nakrájajte a spolu vložte do MioMatu. Dolejte vodu, zapnite program. O 25 minút je hotová domáca výživa. Môžete ju zjesť hneď alebo odložiť v poháriku na inokedy.

 


Čokoládovo-ovocný kokteil

Na liter nápoja potrebujete:

150 g malín

150 g čučoriedok

150 g ríbezlí

3 PL chia semienok

7 – 8 kakaových bôbov

mandľové mlieko

Všetky ingrediencie dajte do MioMatu, zapnite funkciu Smoothie a o dve minúty je hotový osviežujúci kokteil.

 

 

 

 


 

Kokosovo-ovsená kaša s čučoriedkovou omáčkou

Na liter kaše potrebujete:

2 odmerky ovsa

2 odmerky strúhaného kokosu

200 ml kokosového mlieka

4 PL medu

½ banánu

Na omáčku treba:

200 g čučoriedok (môže byť aj mix čerstvých a mrazených)

2 PL trstinového cukru

2 PL vody

 

Všetky suroviny na kašu stačí vložiť do MioMatu, doliať vodu, navoliť program Mash/Soup a po chvíli „hrnček, var“ zapípa, lebo kaša je hotová. Ledva ste stihli urobiť omáčku. Polovicu čučoriedok s cukrom a vodou treba rozvariť, pasírovanie nie je nutné. Kašu ozdobte zvyškom čučoriedok, prelejte omáčkou a môžete servírovať.

 


 

Čučoriedky pre zdravie. Majú jedinečnú chuť a najmä vynikajúce účinky

 

Niekto ich nazýva aj čierne jahody, no oficiálne ide o brusnicu čučoriedkovú (Vaccinum myrtillus), ktorej príroda udelila miesto na severnej pologuli. Dobre ju poznajú v celej strednej a severnej Európe, v severnej Ázii aj v Severnej Amerike. Pôvodne rástla iba vo vyšších polohách v riedkych ihličnatých lesoch, ale dnes nie je problém vypestovať niektoré vyšľachtené druhy aj doma v záhradke.

 

Čo v sebe skrývajú?

živový poradca Libor Javro tvrdí, že obsahujú obrovské množstvo zdraviu prospešných látok. Z tých najdôležitejších treba spomenúť antioxidanty, vitamíny C, A, B aj vitamín E. ,,Nachádzajú sa v nich triesloviny, ktoré môžu byť osožné ako prírodné antibiotiká,“ približuje Javro. Z minerálov sú podľa neho bohaté na draslík a horčík, pôsobia na správnu funkciu svalov. ,,Samozrejme, obsahujú aj ďalšie prvky ako železo či zinok, vhodné na obnovu vlasov, nechtov, svalov a tvorbu krvi,” dopĺňa odborník s tým, že ako každé ovocie majú aj malé množstvo sacharidov a vody, čo v letných dňoch príjemne osvieži a rehydratuje organizmus.

 

MioMat stojí 145 eur

https://www.miomat.sk/objednavka

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť