AKO si namiešať ľahký drink Aperol Spritz?

Aperol Spritz je u nás už skoro rovnako populárny ako v Taliansku, kde tento nápoj vznikol.

Absolútne neprekonateľná ikona ľahkých moderných drinkov

Nezameniteľná chuť Aperolu pochádza z tajnej a originálnej receptúry, ktorá si v priebehu rokov zachovala svoju autentickosť. Ide o dokonale vyváženú kombináciu základných surovín vrátane pomarančov, bylín a koreňov.

UŽITE SI SVOJ JEDINEČNÝ ČAS S APEROLOM!


Jeho jedinečnú korenistú a mierne horkastú chuť si môžete vychutnať sami alebo v spoločnosti ľudí, s ktorými sa cítite dobre. Či už je to na chate s priateľmi, na rodinných oslavách, ale aj počas bežného dňa ako odmenu po práci. Stačí pohár až po okraj naplniť ľadom, pridať jeden diel Prosecca a rovnaký diel Aperolu, zastreknúť sódou a dozdobiť plátkom pomaranča.

AKO SI PRIPRAVIŤ DOKONALÝ APEROL SPRITZ?

Hoci je postup prípravy Aperolu veľmi jednoduchý, stačí pár maličkostí a namiesto lahôdky budete servírovať sklamanie. Čomu sa teda oblúkom vyhnúť?

1) KROK – ĽAD

Ľadu nie je nikdy dosť. Pohár naplňte naozaj až po okraj a používajte veľké kocky, nikdy nie ľadovú triešť. Keď bude ľadu málo, bude sa rýchlo rozpúšťať a zbytočne drink riediť.

2) KROK – PROSECCO

Na ľad nalejte 6 cl Prosecca… Na Aperol Spritz sa tradične používa Prosecco, ktoré v drinku perfektne ladí s Aperolom. Nenahradzujte ho inými šumivými vínami a už vôbec nie tichým vínom. Má to jedinú výnimku: pre dokonale vyladenú chuť barmani odporúčajú špeciálne šumivé víno Cinzano Pro-Spritz, ktoré bolo vytvorené práve na prípravu perfektného Aperol Spritz-u.

3) KROK – APEROL

Pridáme následne 6 cl Aperolu.

4) KROK – PERLIVÁ SÓDA

Všetko svieže a čerstvé. A tým nemyslíme len pomaranč, ale aj Prosecco a sódu. Perlivosť je v drinku úplne zásadná, nezbavujte sa jej ani prehnaným miešaním drinku. Na premiešanie potom stačí len jedno otočenie dlhou lyžičkou – to preto, aby sa drink krásne spojil a zároveň si uchoval perlivosť. Na záver vložte do drinku plátok čerstvého pomaranča

APEROL PO TALIANSKY

Čas na Aperol majú Taliani spojený s tzv. cicchetti. Ide o drobné delikátne pochutiny, ktoré nájdete v každom bare v Benátkach. Možnosti sú nekonečné, nič ale nepokazíte smaženými krúžkami chobotnice, marinovanými sardinkami sarde in saor, kúskami syra a salámy, tradičným pokrmom baccala mantecato, smotanovou solenou treskou, ale aj pečenou sépiou alebo krevetami.

Vychutnajte si harmóniu chutí a vôní

Cicchetti skvele dopĺňajú Aperol Spritz a spoločne tvoria rituál, ktorý Benátčania berú veľmi vážne. Je to čas na oddych, stretnutie s priateľmi, užívanie si jednoduchého potešenia z dobrého jedla, pitia a spoločnosti. Skúste to tiež!

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť