Ako vybrať správny mixér

Dnes je na trhu s domácimi spotrebičmi k dispozícii mnoho typov a druhov mixérov, podľa čoho si však vybrať ten správny?

 

ID-100123833

Pred nákupom akéhokoľvek spotrebiča je potrebné zodpovedať si niekoľko základných otázok. Pri hľadaní vhodného mixéra je dôležité vedieť, aká výkonnosť sa od neho očakáva a v akej frekvencii sa má používať. Najpodstatnejšie však je ujasniť si na čo má slúžiť, teda aké pokrmy sa pomocou neho budú pripravovať. „Vyberať možno z viacerých typov mixérov. Či už ide o ručné šľahače, tyčové či stolové mixéry, každý z typov má svoje výhody aj nevýhody a veľké rozdiely sa ukazujú aj v cene,“ povedal Martin Gergely, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti OKAY Slovakia.

 

Tip : Pozrite sa na zaujímavé tyčové mixéry od výrobcu Mora

 

Vybrať si tyčový, stolný či ručný mixér?

 

Tyčové mixéry majú veľkú výhodu hlavne vďaka jednoduchej manipulácii, nie je však vhodné s nimi dlho pracovať, pretože mixovanie je z dôvodu disponovania slabším motorom potrebné prerušovať. Avšak tým, že tyčové mixéry bývajú doplnené rôznymi nástavcami, stávajú sa z nich plnohodnotné a multifunkčné prístroje.

 

Stolné mixéry zasa možno využiť pri príprave časovo náročnejších jedál. Keďže tento typ býva dodávaný so samostatnou nádobou, pri práci ju stačí uzavrieť, zapnúť prístroj a nechať ho samostatne pracovať. Medzitým vzniká čas na ďalšie kuchynské aktivity, vďaka čomu je práca s prípravou pokrmov efektívna a rýchla.

 

Ručné šľahače sú najvhodnejšie na šľahanie snehu z bielkov, šľahačky, cesta, no bývajú vybavené aj nástavcami na mixovanie polievok či kokteilov. S niektorými modelmi dokonca nie je problém potraviny nasekať či nakrájať.

 

 

ID-100301184

 

Mixéry bývajú väčšinou vyrobené z plastu alebo kovu. Lacnejšie modely z plastu nie je vhodné používať pri príprave horúcich pokrmov. „V prípade, že mixér potrebujete na občasné zhotovenie jednoduchých jedál, postačí vám aj lacnejšia verzia. No ak vám záleží na dlhej životnosti vybraného prístroja, je potrebné doň investovať a vybrať si vysoko výkonný typ vyrobený z odolných materiálov,“ dodal Gergely.

 

Pokiaľ nie je výkon tyčového, stolného či ručného mixéra dostatočný, alebo sa od takéhoto pomocníka očakáva častá a náročná práca, ostáva poobzerať sa po kuchynských robotoch.

 

FOTO: www.freedigitalphotos.net/

You may also like...

2 komentáre

  1. Lien píše:

    Podľa mňa je suprový vysokootáčkový kuchynský mixér s 1500 W motorom orava rm-1550

  2. Loretta píše:

    Najlepší mixér na svete – klarstein herakles. Lepší som ešte nemala. Rozmixuje všetko od mäty cez cviklu až po Ľad a vyčistený je do troch minút. Je výkonný, spoľahlivý a dobre umývateľný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť