Túžite po vlastnom dome? Projekt domu vyberajte uvážlivo

Prečítajte si pár rád, ktoré z vás spravia odborníčku na projekty domov a naučia vás, ako si správne vyberiete ten svoj.

ID-100354614

 

Do svojho domu by ste sa mali zamilovať na prvý pohľad. Je to totiž miesto, v ktorom budete tráviť väčšinu svojho života, stane sa vaším útočiskom a zároveň pevnosťou, kde budete vládnuť. Projekty rodinných domov sú technicky náročnou záležitosťou, v ktorej sa najlepšie vyzná architekt či staviteľ. Laici preto omnoho viac ocenia jeho 3D simuláciu, kde sa takmer doslova budete môcť poprechádzať pomocou monitora vášho počítača.

 

Nejedna projekčná kancelária dnes ponúka veľké množstvo hotových katalógových projektov domov, ktoré si môžete pohodlne poprezerať so šálkou kávy v ruke. Stačí, keď si pred samotným výberom predstavíte, ako by mal váš budúci dom vyzerať a vyberať sa vám bude ľahšie. Ak zodpoviete na nasledujúce otázky, vidina vášho domu bude pre vás konkrétnejšia:

 

 

ID-100118305

Koľko obytných izieb by som chcela?

Architekti hovoria, že toto je jedna zo základných otázok o bývaní. Na jej zodpovedanie by ste si mali predstaviť najmä to, aký veľký dom by ste chceli mať alebo koľkým osobám by mal slúžiť. Ak už máte deti, pravdepodobne viete, koľko izieb budete potrebovať, ak však potomstvo ešte len plánujete, mali by ste trocha predvídať. Katalógové projekty domov sú v ponuke často rozdelené podľa počtu obytných izieb pre ľahšie prezeranie a výber. Každý projekt navyše obsahuje aj presný popis rozmerov v m2, čo vám ešte viac priblíži predstavu o rozlohe domu.

 

Ak už máte deti, pravdepodobne viete, koľko izieb budete potrebovať, ak však potomstvo ešte len plánujete, mali by ste trocha predvídať.

 

Ako by mal môj dom vyzerať?

Táto otázka je dôležitá najmä kvôli rozhodnutiu, či by ste radšej chceli bungalov alebo dom s poschodím, v ktorom bude napríklad aj suterén. Kľúčový je tiež tvar domu, najčastejšie projektovaný do tvaru L, I alebo O alebo aj orientácia okien. V projekte tiež bývajú zahrnuté aj terasy alebo garáž a v prípade, že vybraný katalógový dom nevyhovuje na 100 %, je možné požiadať o drobné úpravy.

 

ID-100349223

 

Koľko chcem zaplatiť za realizáciu stavby?

Finančná otázka je snáď najdôležitejšia zo všetkých, pretože od nej sa odvíja všetko ostatné. Dobrou správou je, že pri katalógovom projekte výrazne ušetríte a zaplatíte približne o 2000 € menej, ako keby ste si nechali u architekta vytvoriť projekt na mieru. Výhodou je tiež fakt, že už pri výbere z katalógu vidíte nacenenú realizáciu stavby. Ak ste teda klikli na útulný trojizbový bungalov, ale cena jeho stavby prevyšuje váš rozpočet, jednoducho ponuku zavriete a nájdete si taký, do ktorého sa zmestíte.

 

Každý katalógový projekt domu dostávate kompletný a okrem počítačových vizualizácií, pomocou ktorých ste ho vyberali, v ňom dostanete projekty stavebnej časti, statiky, kúrenia, zdravotechniky, elektroinštalácií a požiarnej ochrany. Stačí už len počkať, kým sa dostavia, zariadiť si ho presne podľa predstáv a spokojne bývať.

 

ILUSTRAČNÉ FOTO: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť