Tipy na štýlové bývanie: Čomu sa vyhnúť a ako si spraviť z domova skutočné kráľovstvo?

Aj keď sa akokoľvek snažíte vyberať najmodernejší nábytok, najnovšie technologické vychytávky, najnetradičnejšie materiály a kombinujete najextravagantnejšie farby, nemusí to dopadnúť dobre a od štýlového bývania sa na míle vzdialite.

Jednotlivé kúsky síce môžu byť trendy, no zabúdať by ste nemali ani na to, že aj ten najmenší nevhodný detail dokáže pokaziť celkový dojem z priestoru.

Na čo si dať pozor?

Jednou z najzákladnejších vecí, ktorá ovplyvní možnosti dizajnu v interiéri, je správne dispozičné riešenie. V súčasnosti nájdete na trhu množstvo hotových projektov moderných domov, ktoré vám zjednodušia cestu k štýlovému bývaniu. 

Správnym výberom projektu sa vyhnete neefektívne využitému priestoru, ktorý bude nielen nepraktický, ale môže pôsobiť chaotickým dojmom. Nezabúdajte, že váš domov je miesto, kde sa dennodenne pohybujete, a teda vplýva aj na celkovú kvalitu vášho života. Nie je predsa žiadnym tajomstvom, že sa za stenami vášho príbytku chcete cítiť čo najlepšie.

Ďalšou zásadnou chybou je celková nejednotnosť interiéru. Darmo si obývačku zariadite podľa katalógu s najnovšími trendmi či v industriálnom štýle, ak po prechode do kuchyne narazí návšteva na nábytok v štýle 70. rokov. 

Zariadiť každú miestnosť iným štýlom skutočne nie je in a pravdepodobne ani nikdy nebude. Je pochopiteľné, že prerábka domu stojí nemalé peniaze a niekedy sa nedajú pretvoriť všetky miestnosti naraz. No ak je takto zariadený interiér vaším cieľom, môže to skončiť dizajnérskym prešľapom.

Okrem štýlovej nejednotnosti jednotlivých miestností nepôsobia dobre ani nevhodne skombinované farby či vzory. V tomto kroku myslite na to, že v ideálnom prípade by mal interiér hrať spolu s exteriérom. Už pri výbere projektu teda poriadne zvážte jeho farebné prevedenie. Rizikom môže byť aj narýchlo naplánovaná rekonštrukcia, pri ktorej nebudete mať dostatok času na premyslenie celkového dizajnu. 

Na druhej strane prílišné podliehanie módnym trendom takisto nemusí byť zaručená výhra. Často totiž ide o trendy, ktoré sa človeku po krátkom čase prestanú páčiť. A ak nechcete míňať peniaze na ďalšiu prerábku, neostane vám nič iné, ako sa zmieriť s tým, ako vaša domácnosť vyzerá.

Ak predsa len túžite po najnovších dizajnových výstrelkoch, snažte sa držať ich počet v rozumnej miere. Rozhodne nimi nepresýťte celý domov, aby ste v budúcnosti nemuseli robiť finančne i technicky náročné úpravy.

Interiér preplnený doplnkami dokáže takisto pokaziť celú atmosféru. Hromadou vecí hneď vo vstupných priestoroch nikoho neohúrite. Soška tu, kvetináč tam, obrázok hentam a napokon zistíte, že ide len o zbytočné lapače prachu. 

Áno, dekorácie vo väčšine prípadov domácnosť zútulnia, avšak nemusíte to s nimi preháňať. Dajte radšej šancu nesmrteľným prírodným dekoráciám alebo siahnite po izbových rastlinách, ktoré vám dokonca v miestnostiach prečistia vzduch. Pri tom všetkom nezabudnite na pravidlo, že menej je niekedy viac.

Zdroj foto: pexels.com

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť