TIP na letné čítanie. Katarína Kuniková: Láska dvoch svetov

Tento príbeh dokáže napísať spisovateľka, ktorá pozná život v malom meste aj v exotickom Iráne. Je vášnivý a strhujúci, plný zážitkov a udalostí. Dokáže ho pochopiť každý, kto verí v osudovú lásku.

Zoznámte sa so Sabinou, ktorá prežila dospievanie v Iráne a našla si prácu, o ktorej nesmie nikto vedieť. Zoznámte sa s Richardom, hasičom, takým, ktorého fotia do kalendárov. Spoznajte ich príbuzných, priateľov a partnerov. Vychutnajte si horúčavu púšte aj rozpálených námestí na dvoch kontinentoch. Očaria vás a pohltia.

Irán – krajina s úplne odlišnými pravidlami

Autorka Katarína Kuniková v románe Láska dvoch svetov odhaľuje niečo z osobných skúseností a zážitkov.

Časť dospievania prežila v Iráne, takže všetky opisy púšte, teheránskych trhov, obchodíkov a ulíc sa jej zaryli hlboko pod kožu a teraz v knihe očarujúco rezonujú.

Vytvorila tak uveriteľné postavy z Iránu aj z malého slovenského mesta, ktoré sprevádza v retrospektíve aj v súčasnosti.

„Inšpiráciou mi boli mimoriadne krásne a silné spomienky na krajinu s úplne odlišnými pravidlami, ktorá sa v mojom podvedomí zakorenila viac, ako som si myslela,“ priznáva Katarína.

Román Láska dvoch svetov vychádza vo vydavateľstve Linwe/KRAFT

Katarína Kuniková sa narodila, žije a pracuje v Nitre a je vnučkou spisovateľa Jozefa Františka Kunika. Debutovala vo februári v roku 2020 románom Zákon príťažlivosti, s vynikajúcim čitateľským ohlasom. Takmer tri mesiace patril do prvej desiatky najpredávanejších kníh na Slovensku.

Román Zákon príťažlivosti

Možno práve toto mesto, ktoré môže byť kdekoľvek na Slovensku, a uveriteľné postavy nadchli čitateľov. Osadenie deja do dnešnej reality, zmysel pre detail, nadhľad a talent pre zápletku robia takto aj z oddychovej literatúry svojráznu kroniku dnešnej doby.

Katarína Kuniková sa na debut pripravovala takmer štyri desiatky rokov. „Nikdy som o sebe nerozmýšľala, prečo píšem. Jednoducho som iba písala, lebo mi to bolo prirodzené, ľahké a mala som z toho radosť. Inšpiráciou mi je celý okolitý svet, moja mnohopočetná rodina, priatelia, práca. Čím viac je svet okolo mňa bláznivejší, tým viac ma baví písať.“

Ľahko plynúci dej a zmysel pre humor sú v prípade ženských románov vzácnou ingredienciou, a preto autorka v dobre nastavenej komunikácii pokračuje a vťahuje nás do sveta nových profesií a skúseností.

SÚŤAŽ!

Vyhrajte knihu Láska dvoch svetov od slovenskej autorky Kataríny Kunikovej

Odpovedzte správne na otázku: V ktorej krajine prežila autorka knihy časť dospievania?

Odpovede posielajte na adresu: info@zenam.sk do 31. júla 2020

VÝHERCA knihy:

Jana P., Hliník nad Hronom

GRATULUJEME!

You may also like...

1 Response

  1. Jana píše:

    Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť