,,Tie najsprávnejšie odpovede si aj tak všetci nosíme v sebe,“ hovorí Stanka Sobolová, sprievodkyňa všetkých žien, ktoré túžia rozkvitnúť

Z písania na fejsbuku o tom ako ľuďom prinášať radosť, motiváciu a inšpiráciu, sa stalo jej životným poslaním. A tak v roku 2012 vznikla Šťastná žena – projekt pre všetkých, ktorí sa chcú radovať zo života, robiť a mať všetko, čo milujú a veriť, že svet je priateľské miesto.

 

 Ako vznikla Šťastná-žena?

Šťastná žena vznikla v deň mojich 31. narodenín. Dostala som nápad založiť fanpage na FB s týmto názvom. Mojou víziou bolo rozjasňovať touto stránkou dni mnohým obyčajným ženám, ktoré občas potrebujú, aby ich niekto povzbudil, motivoval a posvietil im na cestu. Vôbec som vtedy netušila, že potom to pôjde veľmi rýchlo a moja vízia bude taká silná, že toto moje poslanie ma už o 1,5 roka začne živiť.

 

Viem, že aktivít v rámci tvojej Šťastnej ženy je viac? Ako sa ti darí všetko skĺbiť, dať každej aktivite toľko pozornosti, koľko potrebuje?

Kľúčom je automatizácia, delegovanie, spolupráca a udržiavanie fokusu na jednej veci. Za tie roky som postupne tvorila projekty, ktorým som vždy v začiatku venovala veľa pozornosti. A potom už začali žiť svojím životom vďaka inteligentným softvérom, ktoré sa starajú za mňa. Mám tak viac energie na veci, ktoré potrebujú moju osobnú zaangažovanosť. Rokmi som sa tiež naučila, že som síce veľmi šikovná a viem si veľa vecí spraviť aj sama, ale NEMUSÍM. Pokiaľ sú tu ľudia, ktorí to budú robiť s väčšou radosťou ako ja a dokonca aj lepšie, prečo by som to nemohla posunúť im? Toto rozhodnutie som uplatnila nielen v mojej firme, ale aj vo svojom osobnom živote. A prišla veľká úľava…:)


 

Šťastná žena je tá, ktorá sa rovnomerne venuje všetkým oblastiam svojho života a neustále ich vyvažuje. A nič nezametá pod koberec.

 

 

Ako sa darí projektu Knihy Šťastnej ženy na cestách?

Veľmi dobre. Ženy mi stále nosia alebo posielajú knihy, ktoré by mohli obohatiť ďalšie ženy. Ja ich potom v rámci mojich seminárov posielam do sveta a potom si už žijú vlastným životom. Cítim, ako aj touto cestou silnie čaro ženskej spolupatričnosti a podpory.

Akým témam sa vo svojej práci lektorky a terapeutky venuješ najradšej?

Mám rovnako rada všetky – tému ženstva, vzťahov, zdravia, bohatstva, hojnosti, životného poslania… Keby som spozorovala, že mi niektoré z tém už nerobia radosť, prestala by som sa im minimálne v rámci prednášania venovať. Je pravda, že niektoré témy sú ľahšie, iné ťaživejšie, ale aj v tých sa skrývajú nádherné poklady a posolstvá pre naše životy. Šťastná žena je tá, ktorá sa rovnomerne venuje všetkým oblastiam svojho života a neustále ich vyvažuje. A nič nezametá pod koberec. 🙂

Čo tvoje semináre pre ženy, napr. Víkend šťastných žien? Kedy plánuješ ďalšie?

Víkendy šťastných žien robievam od jari do jesene v našej čarovnej chalúpke Barborka na Kysuciach. Podľa toho, akú tému by si ženy rady poriešili, môžu si vybrať z viacerých seminárov. Ich aktuálnu ponuku ženy nájdu na mojom webe ww.stastna-zena.sk v sekcii Semináre.

 


Čo robí podľa teba projekt Šťastná žena takým výnimočným?

Myslím si, a skúsenosti mi to potvrdzujú, že je to spojenie hlavy a srdca, autenticita a hlavne osobnostný a spirituálny rozvoj spojený s praxou. Veľmi často sa so ženami delím o svoje vlastné príbehy, zážitky, skúsenosti a poznania, čo je pre ne veľmi inšpirujúce. Zároveň ich veľmi citlivo a s rešpektom vediem k tomu, aby si to v živote nastavili tak, ako to vyhovuje im. Zrazu prídu na to, že sa nemusia dogmaticky pridržiavať motivačnej literatúry, ale môžu sa cítiť absolútne slobodne a v každom okamihu života si voliť, čo je to najlepšie pre ne samé. Lebo tie najsprávnejšie odpovede si aj tak všetci nosíme v sebe.

Čo si myslíš o “ženských kruhoch”, ženskom zdieľaní, networkingu?

V dnešnej dobe sú veľmi potrebné. Každá žena by mala mať svoju „svorku“. Pre niektoré sú to susedky, najbližšie priateľky, s ktorými skočia na kávu a pre tie, ktoré chcú ísť ďalej a hlbšie, sú to ženské kruhy, občianske združenia, networkingové alebo brainstormingové skupiny.

 

Pre mňa je celý život a každý môj deň neutíchajúcou inšpiráciou.

 

Kde čerpáš nové inšpirácie?

Všade naokolo. Pre mňa je celý život a každý môj deň neutíchajúcou inšpiráciou. Aj ten najmenší detail, ktorý si všimnem niekde v lese alebo aj v meste, keď pozorujem alebo počúvam ľudí, sa stane pre mňa inšpiratívnou iskrou. Inšpirácie mi prichádzajú aj v snoch. A keď sa takýchto synchronicít stretne viac dokopy a všetky sa zbiehajú k jednej téme, je mi jasné, že ďalšie moje dieťatko – projekt sa pýta na svet. 🙂

Aké máš ďalšie pracovné plány prípadne sny?

Teraz mám také upratovacie obdobie a zbavujem sa toho, čo mi už neslúži. Takže moje tvorivé plány idú bokom a skôr minimalizujem a zefektívňujem to, čo už je vytvorené. Chcem sa teraz viac venovať aj sama sebe. Pretože iba vtedy, keď bude moja studňa plná, môžem sa z nej dať napiť aj druhým.

Rozhovor pripravila Katarína Lehotská Mikuláková

 

Stanku Sobolovú môžete stretnúť aj na 3. ročníku Konferencie pre ženy INSPIRE v Banskej Bystrici, ktorá sa bude konať 25. novembra 2017. Viac info na www.KonferenciaInspire.sk

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť