SÚŤAŽ! Vyhrajte Aperol box na prípravu drinku APEROL SPRITZ!

Ak si chcete dopriať skvelý večer s príjemnou atmosférou, tradičný drink Aperol Spritz je na to ako stvorený!

Aperol je aperitív oranžovej farby, ktorý sa začal vyrábať v roku 1919 v Taliansku.  Má ľahkú horko-sladkú chuť. Jeho presné zloženie je opradené tajomstvom. Podľa pôvodnej receptúry sa však typický oranžový drink vyrába z citrusového oleja doplneného vzácnymi bylinkami a koreňmi.

Má dlhú históriu

Aperol vznikol v talianskej rodinnej firme bratov Barbieriových v Padove. V roku 1919 ho predstavili na veľtrhu Fiera Campionaria di Padova. V roku 1993 firmu odkúpila spoločnosťou Barbero 1891 a tá sa v decembri 2003 stala súčasťou skupiny Campari.

Najznámejším nápojom je Aperol Spritz

Popularita značky začala narastať a Aperol sa čoskoro stal obľúbeným nápojom v celom Taliansku, najmä medzi mladými a spoločensky aktívnymi ľuďmi. V 50. rokoch uzrel svetlo sveta recept na miešaný drink Aperol Spritz, ktorý vznikol ako variant benátskeho vínneho sektu.

Jednoduchá príprava

Klasický drink sa odporúča podávať v pohári na vysokej stopke, ktorý je naplnený ľadom. Skladá sa z 1 dielu prosecca, 1 dielu Aperolu doplnený sódou a ozdobený plátkom pomaranča.

SÚŤAŽ. Vyhrajte APEROL BOX

Všetky suroviny na prípravu drinku APEROL SPRITZ môžete vyhrať. Pripravili sme si pre vás súťaž o Aperol box, ktorý prinesie kúsok Talianska priamo k vám domov. Nájdete v ňom všetko potrebné na prípravu drinku Aperol Spritz a nielen to.

Súťažná otázka:

Stačí, ak nám napíšete odpoveď na otázku, čím by mal byť vždy dozdobený drink Aperol Spritz.

Odpovede posielajte na adresu: magazin.zenam@gmail.com do 20.10.2022.

Dvom z vás pošleme tento unikátny Aperol box.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť