Rita Ora: Kreativita ma obklopovala odjakživa

Britská speváčka a textárka Rita Ora vyrastala v západnom Londýne. Tvrdí, že už toto je samo o sebe kreatívna skúsenosť, pretože sa tam prelínalo  veľa rôznych etník, národnostných skupín, náboženstiev a hudobných štýlov. Ora je tvárou novej kolekcie obuvi na jeseň/zimu od spoločnosti DEICHMANN.

Akú rolu hrala pre vás móda v detstve?

Obrovskú rolu. Dávala mi pocit opory. Milujem módu. Dala mi identitu a vedomie, že som sama sebou.

Prelínala sa móda vždy s vašimi hudobnými a umeleckými aktivitami?

Móda sa s mojimi hudobnými a umeleckými aktivitami prelínala vždy, pretože spolu súvisia. Príde mi čudné, keď sa ľudia snažia tieto veci oddeľovať. V skutočnosti potrebujete pri fotení hudbu, aby ste sa dostali do správnej nálady, a potrebujete mať štýl, aby sa okolo vás vytvoril super tím a výsledkom boli skvelé snímky. Podľa môjho názoru jedno ovplyvňuje druhé. Preto by som povedala: Áno! Ja som si však vždy robila a nosila, čo som chcela. Vždy som s rešpektom hovorila to, čo som mala na jazyku, a za svojimi rozhodnutiami som si pevne stála.

Myslíte si, že je dôležité, aby človek prejavoval svoju kreativitu aj navonok?

Presne toto robím! Byť kreatívna a mať schopnosť vyjadriť sa je dnes privilégium. To, že som kreatívna, mi dáva slobodu. Môžem sa odpútať a viesť bezstarostný život. Za to som neskutočne vďačná!

Čo je pre vás najdôležitejšie, keď sa rozhodujete v otázkach módy? Pohodlie? Sexepíl? Odvaha?

Výber štýlu závisí plne od toho, kým chcem v daný deň byť. Verím, že my ženy rozohrávame svoj sexepíl inštinktívne a dávame ho na obdiv každou bunkou, či už si to uvedomujeme, alebo nie. Sme jednoducho také. Ja sa naň spolieham, skutočne sa spolieham aj na svoju ženskosť. Na základe prezentovania svojej sexuality robím najlepšie zo svojich rozhodnutí, pretože mi to dodáva silu. Vnímam to ako krásu a umenie. Závidím mladým ženám, ktoré idú von bez mejkapu a cítia sa pritom dobre a sexi. Osobne sa mi páči vystupovať s istou dramatickosťou, preto sa výrazne líčim a rozhodujem sa, ako sa chcem v ten deň cítiť.

Ako by ste definovali svoj súčasný štýl?

Nechcem sa obmedzovať. Prajem si mať pocit, že si môžem obliecť skutočne čokoľvek. Môj osobný príbeh, čo sa týka módy, je doposiaľ veľmi stručný. Znel vlastne takto: „Fíha, nečakala som od nej, že si oblečie niečo takéto!“ Nikdy nechcem prestať skúšať nové veci!

Kde čerpáte inšpiráciu pre svoj módny štýl?

Nechávam sa inšpirovať určitým vystupovaním, rockovými a filmovými hviezdami, ktorých vystupovanie je rozpoznateľné. Je dôležité, aby oblečenie nenosilo teba, ale ty oblečenie. Stále si hovorím, že na svete je veľa neuveriteľných, prekrásnych ľudí, ktorí majú pochybnosti v zmysle: „To mi nesvedčí“, „To si predsa nemôžem vziať na seba.“ Lenže človek to nevie, pokiaľ to neskúsi. Podľa môjho názoru ide výhradne o to, ako vystupujete. Tak to vidím ja.

Na ktoré modely svojej doterajšej kariéry ste obzvlášť pyšná?

Pravdepodobne na modely, ktoré potom ľudia napodobňujú, napríklad na Halloween, lebo sú nezabudnuteľné. Raz som mala na sebe na červenom koberci neuveriteľnú róbu, ktorá vyzerala ako župan. Ľudia boli zmätení, pretože vlasy som si omotala uterákom a bola som ovešaná diamantmi. Tento look bol inšpirovaný starým Hollywoodom à la Elizabeth Taylor. A bol brilantný. Raz som si obliekla na Video Music Awards bláznivú červenú spodničku a ten outfit som zbožňovala, lebo bol veľmi odvážny. Mimochodom, bolo to spontánne, ale o to vzrušujúcejšie rozhodnutie. Neviem, napadá mi veľa modelov… Potrebovala by som hodiny, aby som si mohla z nich vybrať. Karl Lagerfeld pre mňa raz pripravoval outfit, v ktorom som vystupovala pred monackou princeznou. Monako bolo neuveriteľné! Mala som obrovský klobúk a šaty. Tento outfit mám v skrini doteraz! Bolo to fantastické.

Myslíte si, že je dôležité nemať strach, keď skúšate nové veci?

Nebojácnosť je už sama osebe veľkou výhodou. Samozrejme, že je to dôležité, pretože ako človek rastie, objavuje veci, ktoré dovtedy nepoznal. Je dôležité nemať strach, pretože to je jediná možnosť, ako si urobiť vo svete meno. Keď sa budete všetkého báť, nedokážete to.

Máte tip pre mladých ľudí, ktorí sa snažia nájsť svoj vlastný štýl?

Moja rada znie, že je v pohode, ak ste ho ešte nenašli! Nestane sa to cez noc. To, na čom nakoniec skutočne záleží, je vaša sebadôvera a okolie. Myslím, že to má obrovský vplyv na váš štýl. Rovnako ako hudba.“

Takže by som im jednoducho povedala, aby brali do úvahy tieto veci. Rozmýšľali nad tým, čo radi počúvajú a kam sa chcú dostať. Nesnažiť sa zapadnúť niekam, kde to nesedí.

Kedy a ako ste spoznali spoločnosť Deichmann?

Spoločnosť Deichmann som spoznala pred pár mesiacmi a odvtedy som zistila veľa o nej aj o tom, aká je neuveriteľná. Chcela som robiť niečo, čo má zmysel, a toto bolo ono. Skutočne mám pocit, že táto spolupráca je založená na dôvere, že je poctivá a autentická. Z toho môže vzniknúť len dobrá vec.

Čo je na práci so spoločnosťou Deichmann jedinečné a zvláštne?

Jedinečné, zvláštne a iné je to, že som sa veľa naučila o sebe a o tom, ako ďaleko môžem zájsť a aké je to ľahké, keď máte podporu takého dobrého tímu. Myslím si, že je to poznať na výsledku. Bol to veľmi zložitý proces a máme výborný vzťah, na ktorý som pyšná.

Čo bolo na tejto spolupráci najvzrušujúcejšie?

Sloboda. V Deichmanne som sa cítila voľná. Mám pocit, že netuším, čo bude ďalej. A veľmi sa teším na budúcnosť.

Je v kolekcii niečo, na čo sa tešíte obzvlášť?

Jasné, v kolekcii mám určite obzvlášť obľúbené kúsky! Páči sa mi všetko, čo sa ligoce a leskne, pretože to ladí s mojím vystupovaním. Mám trblietavé čižmy, prekrásnu ligotavú ponožkovú obuv, čo je novinka na trhu, a členkové modely. To sú moji favoriti. Nemôžem sa dočkať, kedy budú k dispozícii v predajniach.

Môžete opísať svoj pocit, keď vidíte niekoho, kto nosí niečo, čo ste navrhli?

Som nadšená, keď vidím ľudí, ktorí nosia moju obuv alebo niekedy aj oblečenie! Idem za nimi a pýtam sa, či si ich môžem vyfotiť. A oni odpovedia: „Jasné, ale prečo si ma chcete fotiť?“ Občas tiež zahliadnem niekoho v lietadle a cítim sa skvele. Myslím si: „Teda, oni nosia moje oblečenie! To som navrhla!“ Moji priatelia mi vždy hovoria: „Nie je to šialené? Ty niečo navrhneš a sú ľudia, ktorí to potom nosia!“ Je to fantastické.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť