Máte radi domáce práce? Veľký upratovací HOROSKOP to prezradí!

Upratovaniu sa nevyhne nikto z nás. Niekto to berie ako nutné zlo, iný zas ako relax a činnosť. Sú tu aj takí, ktorí si čistenie domácnosti vyložene užívajú. Ako sa vzťah k čistote líši u jednotlivých znamení horoskopu?

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Že by si Barani čistenie ich príbytkov plánovali alebo pripravovali plán, ktorý člen domácnosti kedy uprace? To v žiadnom prípade nehrozí. Barani sú od prírody impulzívni a preto potrebujú vo svojom živote spontánne akcie. A takto sú nastavení aj vo vzťahu k upratovaniu. Keď s ním začnú, nezastavia sa, dokiaľ nie je celý byt ako zo škatuľky.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

K najsilnejším vlastnostiam Býkov patrí to, že sú zodpovední a praktickí. Aj k upratovaniu teda pristupujú presne takto; vedia, že ide o nutnosť, ktorú si ale príliš neužívajú. Je to pre nich rutina, ktorá sa musí opakovať pravidelne. Býky neznášajú veľké nárazové upratovacie akcie, svoju domácnosť sa snažia udržiavať v čistote neustále, preto ich doma môžete často pristihnúť v ruke s handričkou, ktorú používajú doslova na všetko, od kuchyne cez kúpeľňu až po jedálenský stôl.

Tip: Mikrohandričky Vileda z recyklovaných vlákien pre efektívnejšie a ekologickejšie čistenie. Spoľahlivo si poradia s akoukoľvek špinou aj na tých najcitlivejších povrchoch a to len s použitím vody. Sú vyrobené zo 100% recyklovaných vlákien, čím zároveň pomáhate šetriť prírodu. Veľkým bonusom je to, že ich môžete opakovane prať.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Typickou vlastnosťou Blížencov je nestálosť a premenlivosť. Občas je to s nimi ako by mali dve osobnosti. Nikdy neviete, na ktoré ich „ja“ narazíte. Niekedy majú chuť upratať aj tu najmenšiu omrvinku vo svojom dome, inokedy sa musia nechať doslova prehovárať, aby umyli hromadu riadov v dreze. Keď sa ale do čistenia predsa len pustia, všetko musí byť perfektné.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raky obvykle nie sú príliš naklonení zmenám. Všetko si poctivo plánujú. To, že majú na programe veľké upratovanie, je známe niekoľko dní dopredu. A vlastne sa na neho aj celkom tešia. Prostredie, kde a ako žijú je pre nich veľmi dôležité, obzvlášť keď je v hre ich domácnosť. Majú radi vôňu čistoty a trvajú na tom, aby sa okolo nich všetko lesklo. Bez stierky na zrkadlá a okná si svoj život pomaly ani nevedia predstaviť. Chcú, aby sa doma cítili dobre oni sami, ale taktiež aj zbytok rodiny, ktorému radi robia radosť.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Ľudia narodení v znamení Leva sú hrdí a bystrí. A taktiež dosť inteligentní na to, aby neplytvali svojou drahocennou energiou na veci, ktoré ich nebavia. Keď sa dá spraviť niečo jednoducho, nebudú to predsa robiť zložito. Upratovanie nepatrí medzi ich záľuby, redšej ho prenechajú niekomu inému, alebo si vyberú takého pomocníka, ktorý zvláda niekoľko úloh naraz. Vedia si skrátka spočítať, čo sa im najviac vyplatí.

Vileda Jet Clean zvládne tri úlohy naraz. Okrem toho, že akýkoľvek typ podlahy vysaje, zároveň aj vytrie a vysuší. Ušetríte si s ním nielen kopu času, ale taktiež množstvo vody, pretože chytro rozmiestnené trysky vodu rozprašujú rovnomerne po celom povrchu.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny, rodené organizátorky, ktoré si radšej všetko spravia samé, než aby zodpovednosť nechali na niekom inom. Ľudia narodení v tomto znamení milujú veci na svojom mieste. Robí im dobre, keď môžu vniesť do chaosu svoj poriadok. Ich štýl upratovania je väčšinou veľmi efektívny, rozhodne u neho nechcú strácať čas. Všetky svoje kroky majú doslova premyslené, takže ak ich sledujete pri práci, môžete nadobudnúť až dojem, že vlastne ide o vcelku príjemnú aktivitu.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Asi žiadne znamenie nie je tak často nespokojné ako práve Váhy. Všetky svoje rozhodnutia musia dôkladne zvážiť, často sú neisté a nerozhodné. Ich životným cieľom je hľadanie harmónie. Majú radi veci pod kontrolou a zrovnané podľa abecedy. Všetko musí mať svoj poriadok a určitý zmysel, len vtedy sa cítia v pohode.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

S impulzívnosťou sú na tom dosť podobne ako Barani, priebežné upratovanie je pre nich cudzím slovným spojením, ale keď to na nich príde, nezastavíte ich. Musia ale chcieť. Nefungujú tak, že im niekto povie, čo majú robiť. Radi pracujú sami, žiadosť o pomocnú ruku od nich preto nečakajte. Keď sa už k upratovaniu dostanú, sú veľmi efektívni a rýchli, zbytočne sa s prácou nezdržujú. Škorpióni sa snažia obklopovať chytrými vychytávkami, ktoré im upratovanie uľahčí.

S parným čističom Vileda je upratovanie doslova hračka. Najviac ho ocenia tí, ktorí musia čistiť veľké plochy. Vďaka svojej širokej hlavici Steam mop XXL vyčistí oveľa väčšiu plochu za kratší čas, a to len s použitím vody.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Povaha Strelca je prevažne praktická. S povinnosťami si príliš hlavu neláme. Ak sa niečo musí spraviť, dá sa do toho. Ak niečo nestíha alebo nezvládne? Nevadí. Od čoho máme zajtrajšky? Času je dosť. Aktivity ako zarovnávanie knižiek alebo triedenie oblečenia vo svojom živote ignoruje. Robí len to, čo je pre neho podstatné. Preferuje aktívnejšie domáce práce, pri ktorých si príde potrebný, na žehlenie alebo vešanie bielizne si však nepotrpí.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Pre Kozorožcov je dôležitá spravodlivosť, do domácich prác teda často zapájajú celú rodinu. Pri upratovaní sú prísni, vyžadujú, aby všetci pracovali tak, ako majú. Kozorožcom žiadna činnosť nepríde nudná, ale ani príliš zábavná. Sú veľmi praktickí, upratovanie domácnosti berú ako nutnú povinnosť.

Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

Rojkovia a vizionári, to sú Vodári. Patria k vzdušným znameniam, preto sú hlavou večne v oblakoch. Niečo ako upratovanie sa v ich pomyslenom rebríčku priorít radí až na posledné priečky. Skôr než o čistú domácnosť im ide o čistú myseľ. Keď môžu, upratovanie prenechajú iným a sami sa venujú veciam, ktoré považujú za dôležité. Ak sa im čistenie domácnosti nevyhne, milujú automatických pomocníkov. Vynález robotického vysávače je pre nich spásou.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

O Rybách je všeobecne známe, že dlho nevydržia na jednom mieste, potrebujú byť neustále v pohybe. A taktiež si vždy nájdu milión výhovoriek, čo musia urobiť ešte predtým, než sa do upratovania vôbec pustia. Podľa nich totiž existuje veľké množstvo vecí, ktoré sú oveľa zaujímavejšie než zrovna vysávač v ruke. Podobne ako Vodári – prízemné veci ako je čistenie pre nich v živote nehrá závažnú úlohu. Svoju zodpovednosť za poriadok radšej prenechajú firmám, ktoré ponúkajú upratovacie služby.

You may also like...

1 Response

  1. blackwednesday píše:

    Zdravím, tak ja som blíženec a musím sa priznať, že upratovanie mi robí radosť, beriem to ako príležitosť k relaxácii. Pri upratovaní sa snažím byť čo najviac ekologická, preto preferujem domáce čistiace prostriedky, ktoré si sama pripravujem. Rada by som sa s vami podelila o niekoľko receptov, ktoré som si obľúbila a ktoré mi pomáhajú udržiavať domácnosť čistú. Začnem všeobecným čistiacim sprejom. Na jeho prípravu používam jeden diel bieleho octu a jeden diel vody. Pridávam niekoľko kvapiek olejov, napríklad citrón alebo levanduľa, ktoré pridávajú príjemnú vôňu a majú aj antibakteriálne účinky. Ďalší skvelý tip sa týka použitia sódy bikarbóny na čistenie kúpeľne. Zmiešam ju s trochou vody na vytvorenie pasty, ktorú používam na odstránenie škvŕn v umývadle, vane alebo na kachličkách. Na záver by som chcela spomenúť čistič na sklo, ktorý sa skladá z rovnakých častí vody a bieleho octu s prídavkom kvapky saponátu na riad. Tento čistič odstraňuje čmuhy na oknách a zrkadlách, zanecháva ich čisté a lesklé bez použitia škodlivých chemikálií. Dúfam, že vám moje tipy pomôžu a možno ich aj sami vyskúšate. Pokiaľ máte aj vy nejaké osvedčené recepty na domáce čistiace prostriedky, neváhajte sa nimi podeliť. Teším sa na vaše skúsenosti a rady!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť