Gott: Po takejto piesni so Charlottkou som už dlho túžil

Srdce nehasnou je názov pesničky, ktorú si spoločne zaspievali Karel Gott (79) a jeho dcéra Charlotte Ella (13). Duet pre nich napísal frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo a Gott sa vyjadril, že už dlho túžil po takejto piesni.

Po dvoch rozprávkových duetách s Charlottkou pre nás Richard Krajčo napísal prvú spoločnú pieseň, po akej som už dlhšiu dobu túžil. Nesie v sebe hĺbku a energiu rozpravy medzi otcom a jeho dospievajúcou dcérou,“ povedal Karel Gott (79), ktorý 14. júla oslávi osemdesiat rokov.

Richard podľa neho úplne presne vystihol silu myšlienky odovzdať v piesni dcére pohľad na životné situácie, ktoré ju môžu tiež postretnúť. ,,Som hrdý na to, s akým nasadením a profesionalitou Charlottka pieseň naspievala,“ dodal majster.

Pre Krajša je to prvýkrát, kedy sa rozhodol napísať pieseň pre niekoho iného ako pre svoju úspešnú kapelu. Finálnu podobu piesne doladil s Petrom Harazinom zo skupiny Nebe. Vzniklo tak mimoriadne dueto. „Bola to výzva. Nikdy som pre nikoho iného neskladal, a preto som sa dokonca aj trochu bál,“ opisuje vznik pesničky Krajčo. Každá pieseň je pre mňa totiž taký malý klenot a ja som si hovoril, že Karel by si zaslúžil jeden taký ,vybrúsený‘,“ opisuje vznik pesničky Krajčo.

A tak sa o to s pokorou všetci pokúsili. Vznikla spoveď zrelého múdreho muža, otca, ktorý už, vie, čo sa chystá. ,,Bol som rád, že sa Karlovi i Charlottke pesnička páčila, a verím, že sa zapáči aj fanúšikom. Zaspievali ju totiž nádherne a vložili do nej veľké emócie,“ dodal.

Spomínaná singlová novinka vyjde presne mesiac pred jeho narodeninami – 14. 6. 2019.

K nadchádzajúcemu významnému životnému jubileu najúspešnejšieho českého speváka populárnej hudby vydáva Supraphon hneď dve špeciálne kolekcie, mapujúce najobľúbenejšie piesne z priebehu šiestich dekád jeho hudobnej kariéry.

Pripravované výberovky vyjdú v dvoch kompletoch: GOTT  80/ 80 – Největší hity 1964–2019 na 4CD a zároveň v exkluzívnom 15CD-boxe pod názvom KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019.

www.youtube.com/watch?v=BibNLUQG_-4

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť