Do trendy kúpeľne patria sklenené sprchové kúty

Sklo je so svojimi výnimočnými vlastnosťami materiálom, ktorý vyzerá skvelo kdekoľvek. Rozhodne by nemalo chýbať ani vo vašej kúpeľni, a to nielen ako zásteny. Sklenené sprchové kúty, umývadlá, obkladačky. Kúpeľňa môže byť zo skla aj úplne celá.

 

 

 

 

Bright white remodel bathroom. Glass shower and granite counters.

        FOTO: Sklo odoláva vlhkosti, baktériám aj plesniam

 

Prečo sklo?

Sklo sa vyznačuje vlastnosťami, ktoré majú práve v kúpeľni skvelé využitie. Vďaka tomu, že odoláva vlhkosti, baktérie a plesne tam nemajú takmer žiadnu šancu na prežitie. Keďže je sklo hladké, na jeho čistenie nemusíte používať žiadne agresívne chemikálie. Aby bola údržba ešte jednoduchšia, pomôže špeciálna úprava skla napríklad proti usadzovaniu vodného kameňa. Navyše, sklo je naozaj pekné. Nepôsobí sterilne ani chladne a priestor dokáže odľahčiť a presvetliť.

Aby bola údržba ešte jednoduchšia, pomôže špeciálna úprava skla napríklad proti usadzovaniu vodného kameňa

Sklenené sprchové kúty

Nielen z veľkých, ale aj z priestorovo malých kúpeľní sa môžu vďaka využitiu skla stať dizajnové skvosty. Ak do malej kúpeľne postavíte sklenený sprchový kút, dosiahnete, že sa miestnosť opticky zväčší. Zároveň priestor bude pôsobiť svetlejšie a vzdušnejšie. Výhodou je, že pri správnej starostlivosti vás sklenené sprchové kúty budú tešiť celé roky. Vždy budú módne aj krásne.

Umývanie sa v skle

Aj tam, kde kedysi kraľovala výhradne biela keramika, dnes si už pomaly nachádza cestu sklo. Kúpeľňové produkty z priezračného či farebného skla sa vyznačujú dokonalým spracovaním, kvalitným materiálom a predovšetkým nápaditým dizajnom. Platí to nielen v prípade umývadiel, ale napríklad aj vodovodných batérií. Práve pre dizajnérov predstavujú príležitosť predviesť svoje kreatívne schopnosti. Výhodou takýchto sklenených produktov je okrem vzhľadu aj jednoduchá údržba.

Kúpeľňové produkty z priezračného či farebného skla sa vyznačujú dokonalým spracovaním, kvalitným materiálom a predovšetkým nápaditým dizajnom.

Sklenený obklad

V kúpeľni sa môžete doslova obklopiť sklom. Aj keramické obklady sa dajú nahradiť sklenenými obkladačkami s hladkým povrchom bez pórov. Sklenené obklady môžu mať rôznu veľkosť, tvar i farbu.

Foto: Bigstockphoto

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť