Čo je v sexe normálne?

Zvýšená chuť na sex, divoké polohy, spoločná masturbácia… Niekomu sa to zdá nemorálne a nechutné, niekto to robí už dlhšiu dobu a je veľmi spokojný.

Všetko, čo sa odohráva za dverami spálne a vedie k obojstrannej spokojnosti, je v poriadku. Máte chuť na sex trikrát denne? Vzrušujú vás sexuálne pomôcky? Používate puta či rôzne krkolomné polohy? Masturbujete spoločne? Nič nie je úchylne ani nezvyčajne. Podľa odborníkov však musia byť spokojní obaja partneri. Pozor, ak by si niektorú sexuálnu praktiku presadzuje len jeden partner, už to v poriadku nie je.

ID-10090894

Zvýšený sexuálny apetít

Vravíte si, že to nie je normálne? Čo znamená zvýšený sexuálny apetít? Pod zvýšený apetít sa môže podpísať pozitívna zmena prostredia, zmena partnera, s ktorým to v posteli jednoducho klape, dlhodobé úspechy v profesnom živote, zmena zovňajšku. Podarilo sa vám zhodiť 10 kilogramov, absolvovali ste úspešne plastickú operáciu a iné faktory, ktoré človeka jednoducho správne naštartujú. U každého je to individuálne. Ak ste mali chuť na sex asi tak trikrát do mesiaca a teraz túžite po milovaní každý deň, neznamená to, že ste uchýlnáým alebo úchylnou. Dajte si však pozor, pretože samotné impulzy na takéto správanie môžu viesť k partnerským problémom. Ak však vyhľadávate nových mužov či ženy v túžbe po uspokojení, tak potom už ide o chorobné správanie, ktoré rieši lekár – psychiater.

Spoločná masturbácia

Masturbácia je pre mnohých tabu. Ešte donedávna sa onánia pokladala za jeden zo smrteľných hriechov. Podľa štatistík je dvadsiate storočie zlatým vekom masturbácie. Aj napriek všetkým snahám mnoho ľudí stále masturbáciu odsudzuje, niektorí ju považujú za úchylku. Podľa sexuológov je sebaukájanie úplne normálna forma ľudskej sexuality, ktorú dokonca občas praktizujú sexuálne veľmi spokojní a vyrovnaní ľudia. Taktiež nemá na organizmus žiadne negatívne následky, naopak. Ľuďom bez partnerov môže pomôcť s vášňou odbúravať napätie. Mužom sa páči, ak sa pozerajú na masturbujúcu partnerku. Dokonca spoločná masturbácia, kde nehrozí žiadne riziko a pritom obaja partneri môžu byť uspokojení, vie spríjemniť sexuálny život oboch partnerov.

Prhltnúť alebo vypľuť?

Pornopriemysel produkuje ilúzie, že ženy chuť mužského ejakulátu milujú. Nenechajte sa vyviesť z miery. Je to u každej individuálne, ako sa postaví k tejto téme. Partner splnenie svojich predstáv nesmie brať ako samozrejmosť, a už vôbec by nemal partnerku k niečomu nútiť. Sú dámy, ktoré si vychutnajú a obľubujú chuť partnerovho ejakulátu. Ak je to žene nepríjemné, třeba mu to povedať narovinu. Mal by poznať názor partnerky na prehĺtanie či vypľúvanie…

Sex v trojke

Jednou z obľúbených mužských predstáv je sex v trojici. Samozrejme on a dve ženy. Ale prečo vlastne sex v trojici? Je to nové, vzrušujúce, trocha zakázané ovocie či niečo ako legitímna nevera s priamym partnerovým dohľadom? Pár túžiaci po sexe v trojici sa musí zhodnúť v tom, kto a za akých podmienok by do skupiny mal pribudnúť. Existuje však jedno základné pravidlo. Aby traja ľudia, ktorí spolu sexuálne hry budú hrať, túžili po nich s rovnakou mierou. A že to niekomu pripadá nechutné, nemorálne, zvrhlé? Pokiaľ si navzájom veríte a ste tak tolerantní, že pustíte niekoho ďalšieho k sebe takto blízko, tak prečo nie? Prečo nemať dobrý sex, keď sa vám to všetkým trom páči! Pozor si dajte na ranené city a žiarlivosť. Tu ide predovšetkým o dôveru.

Análny sex

Na internetových fórach často natrafíte na otázky typu: chcela by som sa dozvedieť niečo viac o análnom sexe. Chcem zažiť aké to je. A preto vás prosím, či mi vie niekto poradiť ako začať… Análny sex nie je len pre homosexuálov a nie je ani zlý či zvrhlý. S otvorenou mysľou sa na análny sex možno pozerať ako na bežnú sexuálnu praktiku. Treba však pri nej postupovať veľmi opatrne. Medzi jedno z častých nedorozumení patrí, že análny sex je bolestivý. V skutočnosti je bolestivý len vtedy, keď robíte niečo nesprávne. Ak sú obaja partneri pri tejto technike uvoľnení, použijú lubrikant a ovládajú správne techniku análneho sexu, tak by v žiadnom prípade nemal bolieť. Platí tu rovnaké pravidlo – musí byť potešením pre oboch partnerov.

ID-10090872

Meniť či nemeniť sexuálne polohy?

Opäť si partner či partnerka vybrala polohu, v ktorej vám tŕpne noha, alebo vás bolia kolená? Jasné, nechcete kaziť sex, nech nemá pocit, že je v posteli s dôchodcom či dôchodkyňou. Posťažovať sa môžete aj po tom, vy si to však už nemôžete užiť naplno. Pre vás je dobrý sex fuč o orgazme nehovoriac. Nevešajte hlavu. Aj keď to príroda ženám trošku skomplikovala tým, že nie každá dokáže v každej polohe dosiahnuť vyvrcholenie, dopriala niekoľkonásobné orgazmy, ktoré naopak v tej správnej polohe dosiahneme takmer poľahky. Spravte s partnerom kompromis. Sex je zábava, a nie výpočet technických schopností, či cvikov, ktoré ste počas súlože odcvičili. Aby to nebola úplná nuda, prestriedajte podľa chuti vždy viacero polôh. Uzavrite dohodu, že zakotvíte aj vo svojej obľúbenej polohe, v ktorej sa on sústredí len a len na vás a vy na neho.

Sexuálne pomôcky

K oživeniu sexuálneho života môžu pomôcť erotické pomôcky. Veľa ľudí sa hanbí v sexshopoch verejne skúmať, na aký účel určitá pomôcka slúži, obávajú sa hanby či posmechu. Niet sa čoho báť. Na výbere a používaní erotických pomôcok nie je nič nemorálne a naopak sa pri tom dá užiť veľa zábavy. Snáď najznámejšou erotickou pomôckou sú nafukovacie panny. Vákuové pumpičky môžu dopomôcť k erekcii, vibrujúce škrtiace krúžky dokážu privodiť mužom silné sexuálne vzrušenie. Vibrátory nasadené na spodnej časti penisu príjemne podráždia svojimi umelými ostňami oblasť semenníkov. Najpoužívanejšou erotickou pomôckou pre ženy sú análne korále a venušine guličky, ktoré vsunuté do pošvy spôsobujú pri pohybe tela ženám veľké vzrušenie. Vibrátory v tvare penisu a veľkosti až 25 centimetrov sú vybavené rôznymi výstupkami, ktoré slasť umocňujú. Pre bezbolestné milovanie odborníci odporúčajú lubrigačné gély a oleje.

FOTO: www.freedigitalphotos.net/

You may also like...

2 komentáre

  1. kaja píše:

    my sme v tomto uplne v pohode … odkedy mame v hladaciku superlove, tak nase eroticke hry a hlavne hracky su na uplne inej urovni zvlast tie smart

  2. Evuliena píše:

    Páči sa mi Vaša definícia – Ak sú obaja partneri pri tejto technike uvoľnení, použijú lubrikant a ovládajú správne techniku análneho sexu, tak by v žiadnom prípade nemal bolieť. Najlepším lubrikantom pre nás je erectan exclusiv gél, ktorý pôsobí na oboch 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť