Ako vyčistiť mastnú a problematickú pleť?

Máte mastnú a problematickú pleť? V tom prípade by ste si na jej pravidelnom a dokonalom čistení mali naozaj dať záležať. Ak čistenie takéhoto typu pleti zanedbáte, veľmi jej nepomôžete. Póry sa budú nahromadeným mazom upchávať, budú vznikať čierne bodky a následne aj akné. Čo s tým? Pleť hĺbkovo vyčistiť! V niekoľkých krokoch Vám poradíme, ako na to.

id-100129508 tvar zena

1. Zbavte pleť povrchových a usadených nečistôt

Predtým, ako chcete pleť vyčistiť hĺbkovo, musíte ju najskôr zbaviť usadených povrchových nečistôt. Zbavte sa make-upu, ktorý si dokonale odlíčte. Ak nalíčená nie ste, vyčistite si pleť mydlom alebo čistiacim gélom. Vynikajúci na takéto čistenie pleti je aj hydrofilný olej, prípadne klasický rastlinný olej, napríklad kokosový. A to najmä v prípade, že máte suchú pleť. Stačí ho rozmasírovať na pokožke a potom odstrániť navlhčeným tampónom.

2. Exfoliácia, respektíve píling

Nastal čas uvoľniť póry a odstrániť odumreté čiastočky pokožky. Použite svoj obľúbený píling. Odporúčame napríklad Pomarančový píling od Akamuti. Ak chcete, môžete si píling aj vyrobiť, a to zmiešaním lyžičky medu a lyžičky sódy bikarbóny, prípadne zmiešaním hnedého cukru a kokosového oleja. Ak máte citlivú alebo zapálenú pleť, píling vynechajte.

id-100389368

3. Naparovanie

Naparovanie je ideálne na rozšírenie a vyčistenie pórov. Do horúcej vody pridajte svoje obľúbené esenciálne oleje a naparujte sa pod uterákom cca 10 minút. Perfektný na pokožku je napríklad bergamotový, čajovníkový, rozmarínový, či šalviový éterický olej. Ak máte rozšírené žilky na tvári, ekzém, či dokonca problémy so srdcom, naparovanie neodporúčame.

4. Maska na hĺbkové čistenie pleti

Ideálny na mastnú a problematickú pleť je bentonítový íl. Zmiešajte dve kopcovité lyžičky bentonítového ílu s jablčným octom. Ak máte citlivú pleť, namiesto jablčného octu použite napríklad Vašu obľúbenú kvetinovú vodu alebo čaj (roibos, žihľavový, zelený). Pridať môžete aj esenciálny olej podľa vlastného výberu. Masku nechajte pôsobiť 10-15 minút. Ak by Vás pokožka na tvári pálila, masku zmyte.

5. Pleťová voda a hydratácia

Po hĺbkovom čistení je pokožku vhodné upokojiť. Vynikajúca je hamamelová voda s chladivými a sťahujúcimi účinkami, či kamilková a ružová voda s upokojujúcim účinkom. Pokožku môžete následne hydratovať napríklad aloe vera gélom.

id-100308013

6. Záverečné zvláčnenie pleti

Na vytvorenie ochrannej bariéry a zvláčnenie pleti použite rastlinný olej. Pre mastnú a problematickú pleť je vhodný kokosový, arganový, jojobový, hroznový olej alebo olej z vodného melóna.

Takéto čistenie pleti je vhodné vykonávať napríklad večer, keď sa už nikam nechystáte. Pokožka totiž môže byť červená a prekrvená. Ak budete pokožku čistiť pravidelne, póry sa nebudú upchávať a zbavíte sa aj nepekného akné.

Ilustračné foto: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

4 komentáre

  1. Barbora Weiss píše:

    Na cistenie pleti mam teraz velmi rada peeling od hi-tech znacky iuvenio 🙂 pekne cisti aj cierne bodky na nose a jemne akoby minimalizoval vrasky okolo očí a čo je uplne že najlepšie, tak mám po ňom pekne hebučkú pleť

  2. pipi píše:

    Babenky ja si davam na plet pocas cistenia sonicky cistic orava fb 11 a plet krasne vycisti a zaroven upokoji

  3. Emma píše:

    moj tip estragonova kvetova voda bio-bachovky – upokoji rychlo aj zacervenanie ci zapal po akne

  4. Lea píše:

    ja si tu svoju mastnu so zarodkami akne cistim ruzovo-oranzovou biodermou vodickou z notina a je uplne perfektná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť