Ženské aj mužské záležitosti

Ženský a mužský svet je rozdielny v mnohých oblastiach. Ženy majú jemnejší čuch, menšie srdce, menej červených krviniek a ženské oko vidí viac farieb než to mužské. Muži zase majú lepšie trávenie, nepotrebujú príliš veľa spánku, ich mozog v pokojnom stave funguje na 30 percent, pričom ženský v rovnakom stave až na 90 percent.

Slabšia mužská imunita

Muži majú slabší imunitný systém než ženy. Môže za to testosterón, ktorý posilňuje gény narúšajúce schopnosť tela bojovať s chorobou. A preto trpia vyššími horúčkami, sú náchylnejší na chlad a pri zápalových ochoreniach môžu liečbu znášať ťažšie a liečiť sa dlhšie. Ale zase znesú oveľa viac alkoholu než ženské telo. Teda vtedy, keď žena už s popíjaním končí, muži sa ešte len rozbiehajú.

Ženy sú chorľavejšie

Ženy žijú dlhšie než muži. Napr. Američan sa v priemere dožíva veku 76 rokov, kým Američanka 81 rokov. Štatistiku zverejnilo Americké národné centrum pre choroby a prevenciu. A to aj napriek tomu, že ženy bývajú v dospelosti chorľavejšie. Výskum ukazuje, že v rozvinutejších krajinách navštevujú lekára častejšie, strávia viac dní v nemocnici, užívajú viac liekov a sú dlhšie práceneschopné.

Infekcie močových ciest

Infekcie močových ciest patria po infekciách dýchacích ciest na druhú priečku medzi najčastejšie ochorenia. Aj na toto ochorenie sú viac náchylnejšie ženy, pretože vo všeobecnosti pijú menej tekutín a majú kratšiu močovú trubicu. Tá ženská má dĺžku štyri centimetre a mužská 16 až 25 centimetrov. Pozor by si však mali dávať aj muži, lebo ani im sa infekcia sprevádzaná bolesťou močového mechúra najmä vo vyššom veku nemusí vyhnúť.

Najčastejšie ženské ochorenia

Ženy sú náchylnejšie na ochorenia srdca, veľmi často ich trápi rakovina prsníka, krčka maternice či vaječníkov. Komplikácie prichádzajú aj po tehotenstve a mnoho žien trpí aj autoimunitným ochorením. U žien sa častejšie vyskytujú aj depresia a úzkosť.

Silná dvojka proti infekciám

Urinal Akut Forte

Prispieva k prirodzenej vylučovacej funkcii močového mechúra a k správnej funkcii imunitného systému.

Urinal Express pH

Pomáha od nepríjemných pocitov pálenia a rezania. Je určený na úľavu v prvých dvoch dňoch.

Oba produkty je možné kombinovať s antibiotikami.

www.walmark.sk

Ilustračné foto: pixabay.com

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť