Vyrazte do boja so zápalom močových ciest

Medzi najčastejšie príznaky zápalu močových ciest patrí nutkavá potreba močenia, sprevádzaná pocitom nepríjemného pálenia či rezania a taktiež krv v moči.

Prechladnutie len vytvára vhodné podmienky na vznik a rozvoj zápalu močových ciest, ale v žiadnom prípade ho nespôsobuje. V skutočnosti zápal z 80-85% spôsobuje baktéria Escherichia coli, ktorá sa šíri močovým ústrojenstvom a prirodzene sídli v črevách.

Pozor na prvé signály!

„Zápal, ktorý napadne obličky, si vyžaduje okamžitú návšteva lekára, vyšetrenie a nevyhnutné nasadenie antibiotík. Aj keď  antibiotiká zabíjajú aj telu prospešné baktérie, sú v takýchto prípadoch jedinou možnosťou, ako šíriacu sa infekciu zastaviť,“ vysvetľuje urológ MUDr. Vladimír Lenko, PhD., FEBU.

Medzi najčastejšie príznaky zápalu močových ciest patrí nutkavá potreba močenia, sprevádzaná pocitom nepríjemného pálenia či rezania a taktiež krv v moči. Pokiaľ takéto prejavy spozorujete, mali by ste začať urýchlene konať.

Superpotravina – brusnice

Kanadské brusnice, čiže kľukva veľkoplodá sú veľmi obľúbenou a odporúčanou prírodnou „superpotravinou“. Sú vyzdvihované najmä kvôli svojmu zloženiu, ktoré je nabité aktívnymi látkami.

Extrakt z kanadských brusníc, doplnený o vitamín D, ktorý prospieva k správnej funkcii obranyschopnosti organizmu, doplnený o výťažok zo zľatobyle obyčajnej, môžeme nájsť v doplnkoch stravy Urinal Akut Forte.

Výživový doplnok je možné kombinovať s antibiotikami a klasickou liečbou zápalu močových ciest. Sú tak vhodnou podporou a doplnkom v každom prípade.

 www.walmark.sk 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť