Viete ako bojovať s celulitídou? Toto je zopár osvedčených trikov

Hovorí sa jej aj pomarančová koža a už len jej spomenutie vzbudzuje u mnohých žien hrôzu. Často sa kvôli nej boja v lete aj vyzliecť do plaviek. Na pomarančovú kožu platí dôsledná a pravidelná kozmeticka strarostlivosť, cvičenie a správna životospráva.

 

Ako vzniká celulitída?

Prejavuje sa hrbolčekmi a jamkami, ktoré pozorujeme najčastejšie na vonkajšej strane stehien a na bokoch, ale často aj na brušku.

K prejavom celulitídy dochádza vtedy, keď podkožné tukové bunky vplyvom ukladania „odpadových“ metabolických látok zväčšia svoj objem a narúšajú štruktúry spojivového tkaniva v pokožke a tak sa navonok vytvárajú nevzhľadné hrbolčeky.

Aj keď je tento proces pokožke prirodzený, väčšine z nás sa vzhľad celulitídy protiví a snažíme sa ju rôznymi spôsobmi zmierniť.

Inlight telové maslo, 55 €

Vďaka kozmetickým pomocníkom môže byť však tento boj  sčasti úspešný

Ak chcete prejavy celulitídy zmierniť, zamerajte sa v prvom rade na svoj životný štýl. Pokožke všeobecne škodí príliš veľa alkoholu, fajčenie, nedostatok pohybu, a dokonca aj stres. Stres nemá negatívny vplyv len na našu psychiku, ale, bohužiaľ, aj na našu figúru. Na relaxačný rituál ale môžete premeniť aj obyčajné sprchovanie. Siahnite po voňavom sprchovom géle a vyhladzujúcimi účinkami, ktorý bude rozmaznávať nielen pokožku, ale vďaka nádhernej vôni aj zmysly. 

Inlight Bio spevňujúci olej, 61,95€

Detoxikácia a správna strava

Úspech prinesie len komplexný program a to zmena stravovania, životného štýlu a čo najúčinnejšia starostlivosť o pokožku. Detoxikáciu môžeme tiež podporiť pitným režimom, ktorý podporuje odplavovanie nahromadených toxínov z tela a naštartuje spomalený metabolizmus.

Celulitíde sa dá predchádzať pravidelným pohybom, stravou bohatou na vlákniny, vitamíny a minerálne látky.

Zamerajte sa na tekutiny s obsahom prospešných bylín ako žihľava, púpava, zázvor či zdravý zelený čaj. V boji s celulitídou vám pomôžu aj potraviny, ktoré podporujú tvorbu kolagénu. Napríklad potraviny s vysokým obsahom bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, vitamínov, minerálov a antioxidantov, ako napríklad tvaroh, vajcia, ovocie a zelenina, ryby a orechy.

Zuii Bio hydratačný sprchový gél 275 ml, 19,95€

Dôležitá kozmetika

Ak už ste sa do boja s celulitídou pustili cvičením a správnou životosprávou, podporte ho aj používaním vhodnej kozmetiky. Niektoré látky obsiahnuté v produktoch podporujú prekrvenie, urýchľujú prúdenie lymfy, a tým prispievajú k redukcii celulitídy a tiež ku spevneniu pokožky tela.

V drogérii siahnite po produktoch, ktoré obsahujú zložky dodávajúce kožným bunkám energiu, ako sú napríklad koenzým Q10 alebo L-karnitín. 

Zuii Bio hydratačný telový peeling, 23,95€

Príznaky celulitídy je možné zmierniť aj striedaním teplej a studenej sprchy v postihnutej oblasti a tiež lymfatickou drenážou. Doma môžete použiť pri sprche takzvanú lufu (špeciálnu špongiu na sprchovanie), ktorou si problematickú oblasť vyšúchate a následne po sprche použijete anticelulitídny prípravok. Princípom je zlepšiť prekrvenie a odvod odpadových splodín metabolizmu.

Galéria: biOrganica.sk

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť