TIPY na jesenné víkendy: Spoznajte s deťmi perlu malých karpát – Smolenice

Premýšľate, kam vyraziť s rodinou počas jesenných víkendov? Zájdite do Smoleníc na najmladší zámok na Slovensku a navštívte aj múzeum a miestne medovinárstvo, v ktorom si deti môžu pochutnať na mede a dospelí na kvalitnej medovine.

 

DCIM100GOPRO

 

Výlet sa začne v malom múzeu Molpír, ktoré sídli v budove starej fary v obci Smolenice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Okrem zaujímavých nálezov z doby železnej z hradiska Molpír uvidíte aj expozíciu venovanú vynálezcovi padáka, Štefanovi Baničovi a taktiež ľudovo zariadenú izbu z 19. storočia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FOTO: Ľudovo zariadená izbu z 19. storočia

 

Po preskúmaní histórie sa prejdete anglickým parkom až do Smolenického zámku. Z jeho veže sa vám naskytne majestátny výhľad na celé okolie Malých Karpát.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FOTO: Anglickým parkom prejdete až do Smolenického zámku

 

Sladkou bodkou výletu bude návšteva miestneho včelárstva a medovinárstva pod zámkom. Deti sa zoznámia s príbehom včiel a ich prácou pri výrobe medu, ktorý môžu aj ochutnať.

 

smo_medovinarstvo_zdroj-vcelco-2

FOTO: Ochutnávka medu a medoviny

Pre rodičov bude pripravená ochutnávka troch druhov medoviny, medzi ktorými nebude chýbať Včelovina špeciál, ktorá v rokoch 2013 – 2015 získala ocenenie „najlepšej medoviny na svete“.

 

Výlety do Smoleníc začínajú 17. septembra a sú v ponuke aj každú sobotu počas mesiaca október. Pre rodiny s deťmi je pripravené zvýhodnené vstupné. V prípade záujmu je nevyhnutná rezervácia vopred prostredníctvom webového portálu www.regiontirnavia.sk.

 

Termíny výletov na jeseň 2016

Október: 1. 10., 15. 10., 29. 10.

 

Zdroj foto: Trnava Tourism, Včelco, Anton Chrvala

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť