Superfood tyčinka Záchranka zlepšuje funkciu srdca, bdelosť aj náladu

Kúpou superfood tyčinky vyvinutej slovenskými vedcami môžu Slováci prispieť na dobrú vec.

Pôvodne malo ísť o jednorazový projekt pomoci zdravotníkom počas prvej vlny pandémie COVID-19. Slovenský potravinársky závod Healthy Food Supplements v Galante, člen investičnej skupiny Proxenta, ktorý sa venuje výrobe funkčných tyčiniek,  sa rozhodol vyrobiť špeciálnu zdravú tyčinku pre zdravotníkov a ľudí v záťažových situáciách.

Cieľom bolo vyvinúť receptúru, ktorá by okamžite dodala telu potrebnú energiu a najdôležitejšie živiny.

Výsledkom spolupráce potravinových technológov a nutričných  expertov zo závodu v Galante s biochemikom Petrom Szalayom sa stala funkčná superfood tyčinka Záchranka. Pôvodný plán bol vyrobiť a rozdať 50-tisíc  kusov lekárom, zdravotnému personálu, hasičom, policajtom, vojakom, dobrovoľníkom počas prvej vlny pandémie COVID-19.

Dodávala energiu zdravotníkom počas celoplošného testovania

Dopyt po praktickom a zdravom variante jedla ani po zmiernení prvej vlny epidémie neustal.  Akútna potreba poskytnúť zdravotníkom energetickú, výživnú a praktickú tyčinku vznikla aj počas víkendu celoplošného testovania. Spoločnosť Healthy Food Supplements vyrobila a darovala 32-tisíc kusov tyčiniek, ktoré pokryli potreby zdravotníkov a dobrovoľníkov po celom Slovensku.

32- tisíc kusov superfood tyčinky Záchranka dodávalo energiu zdravotníkom a dobrovoľníkom počas celoplošného testovania na ochorenie COVID-19.

S distribúciou do jednotlivých regiónov Slovenska pomáhali dobrovoľníci, hasiči a Pohotovostný pátrací tím. Dodávky distribuovali najčastejšie starostom jednotlivých miest a mestských častí, ktorí  pokračovali v distribúcii na odberné miesta vo svojom meste či okrese.

Pomáha v momentoch zvýšenej únavy

Hoci bola superfood tyčinka Záchranka vyvinutá primárne pre potreby zdravotníkov, je určená všetkým, najmä v momentoch zvýšenej únavy a záťaže. Je vhodná pre diabetikov aj alergikov, neobsahuje pridaný cukor, lepok ani laktózu.

Jej základ tvorí datľová pasta, vláknina z jabĺk, čakanky a drvené mandle. Obsahuje zázvorový prášok, morskú riasu spirulina, magnézium, zinok, kofeín, taurín, extrakt zo zeleného čaju, L-karnitín a L-glutamín.

V troch tyčinkách je obsiahnutá denná dávka vitamínov C, D a E. Podľa autorov receptúry zmes biologicky aktívnych látok zlepšuje energetický metabolizmus vo svalovej výkonnosti, funkciu srdca, mozgu bdelosť, náladu aj aktivitu pečene.

Výťažok z predaja podporí charitatívne projekty

V Healthy Food Supplements do dnešného dňa vyrobili a bezplatne distribuovali viac ako100 000 kusov tyčiniek. Superfood tyčinka Záchranka sa stáva trvalým charitatívnym projektom.

Vďaka jednému z hlavných partnerov projektu, siete dm drogierie markt, je tyčinka k dispozícii v e-shope aj v kamenných obchodoch po celom Slovensku.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť