Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu OCTAVIA dosahuje nové dimenzie

Srdce značky Škoda je dlhšie a širšie než vozidlo predchádzajúcej generácie. Ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Je lepšia, priestrannejšia, bezpečnejšia.

Nový koncept interiéru kombinuje skvelú funkčnosť a veľkorysú ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a premyslenými dizajnovými prvkami.

Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú ešte väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu.

„Octavia má pre značku Škoda veľký význam. Preto sme toto vozidlo úplne nanovo vyvinuli. Výsledkom je najlepšia Octavia všetkých čias, ktorá je priestrannejšia, praktickejšia a bezpečnejšia ako kedykoľvek predtým,“ hovorí Bernhard Maier, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda auto.

Počas uplynulých šesťdesiatich rokov sa Octavia podieľala na pozitívnom vývoji spoločnosti Škoda auto. ,,Som presvedčený, že nová generácia pomôže tento pozitívny výsledok naďalej udržať,” dodáva šéf spoločnosti.

V roku 60. výročia zahájenia výroby modelu Octavia predstavuje spoločnosť Škoda auto štvrtú novodobú generáciu.

Vďaka viac ako 6,5 miliónom vyrobených vozidiel je Octavia historicky najpredávanejším modelom značky vôbec. V Českej republike aj v mnohých iných krajinách po celom svete je už roky zavedeným pojmom, a to vďaka modernému dizajnu, modernej technike, úspornosti, praktickosti, vysokej kvalite a aj vynikajúcemu pomeru ceny a úžitkovej hodnoty.

Väčšie vozidlo s atraktívnym vzhľadom

  • Nová Octavia opäť narástla a vďaka novému dizajnovému jazyku a novým proporciám pôsobí ešte emotívnejšie a dynamickejšie ako úspešná tretia generácia.
  • Nová Octavia je o 19 mm dlhšia než jej predchodkyňa, šírka narástla o 15 mm.
  • Batožinový priestor má o 10 l viac ako pri predchádzajúcej generácii.
  • Predná časť vozidla je úplne nová.
  • Je tvorená novým predným nárazníkom a ostro rezanými, nižšími prednými svetlometmi so štandardne dodávanými LED stretávacími, diaľkovými svetlami a svetlami pre denné svietenie.
  • LED technológiu využívajú aj spätné, brzdové a zadné hmlové svetlá.

Nový koncept interiéru, prístrojová doska rozdelená do niekoľkých úrovní

Octavia ponúka v novom interiéri ešte veľkorysejší priestor a aj nový dvojramenný volant, ktorý môže byť na želanie vyhrievaný.

Multifunkčná verzia volantu ponúka ovládanie celkovo 14 rôznych funkcií pomocou nových tlačidiel a otočných ovládačov.

Novo navrhnutá prístrojová doska s veľkou, samostatne stojacou, centrálnou obrazovkou je rozdelená do niekoľkých horizontálnych úrovní. Stredová konzola má jednoduchý elegantný dizajn.

Chrómované prvky zdobia stredovú konzolu a nové výplne dverí. Nové mäkčené materiály dodávajú interiéru eleganciu.

Novinkou je nové ambientné LED osvetlenie, ktoré jednou z desiatich farieb nepriamo osvetľuje predné dvere a prístrojovú dosku. Zvoliť je možné aj predvolené svetelné módy.

Novinkou je head-up displej a ergonomické sedadlá šetrné k chrbtici

Po prvýkrát sú vo vozidle značky ŠKODA na želanie ponúkané ergonomické sedadlá, ktoré sú veľmi šetrné k chrbtici, a ktoré ponúkajú aj elektricky ovládanú masážnu funkciu.

Absolútnou novinkou je na želanie dodávaný head-up displej, ktorý premieta dôležité informácie ako napríklad aktuálnu rýchlosť jazdy, navigačné inštrukcie, rozpoznané dopravné značky alebo aktivované asistenčné systémy priamo na čelné sklo.

Súčasťou štandardnej výbavy je v závislosti od zvoleného výbavového stupňa aj Virtuálny Kokpit s displejom vo veľkosti 10,25″ a aj dvojzónová klimatizácia Climatronic.

Čelné sklo môže byť na želanie vyhrievané.

KESSY- bezkľúčový systém otvárania a štartovania, ktorý je ponúkaný na želanie, je možné teraz použiť pre všetky štyri dvere.

Elektrické ovládanie všetkých okien a elektromechanická parkovacia brzda sú súčasťou štandardnej výbavy.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť