Smolenický zámok môžete navštíviť každú nedeľu

Najmladší zámok na Slovensku láka návštevníkov novým otváracím časom, vďaka čomu ho budú môcť navštíviť aj tí, ktorí si výlety plánujú na víkend. Zároveň obec Smolenice sprístupní múzeum Molpír, Jaskyňu Driny a turistické či cyklistické trasy. Súčasťou tejto sezóny budú aj tradičné podujatia Jarný Medokvas a Cesta rozprávkovým lesom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V SMOLENICIACH ZAČÍNA JARNÁ TURISTICKÁ SEZÓNA

Smolenický zámok bude otvorený pre verejnosť nielen v letných mesiacoch, ako to bývalo po minulé roky, ale od apríla už aj každú nedeľu popoludní. „Záujem verejnosti dopomohol k tomu, aby sa chodbami zámku mohli pokochať aj tí, ktorí cestujú z diaľky a svoje potulky Slovenskom si plánujú skôr na dni pracovného voľna,“ hovorí Michaela Potočárová z oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Turisti sa tak môžu tešiť na jedinečný výhľad z 33 metrov vysokej zámockej veže

Počas roka sa totiž na zámku koná niekoľko konferencií a dokonca slúži ako Kongresové centrum pre Slovenskú akadémiu vied. Aj preto je jeho sprístupnenie a návšteva výnimočnou udalosťou. Turisti sa tak môžu tešiť na jedinečný výhľad z 33 metrov vysokej zámockej veže. V dobrom počasí uvidia nielen rozľahlý anglický park, ktorý obkolesuje Smolenický zámok, ale aj panorámu okolia od Trnavy po Malé Karpaty.

Cesta rozprávkovým lesom

FOTO: Cesta rozprávkovým lesom, kedy sa 11. júna zámocký park premení na čarovný les plný bájnych bytostí, kráľov a kráľovien

Obec Smolenice pod zámkom každoročne organizuje tradičné podujatia. V areáli miestneho medovinárstva Včelco sa 27. mája bude konať Jarný Medokvas. Okrem medu a  medovín tu návštevníci nájdu aj medové pivo a miestne špeciality,“ hovorí o podujatí Potočárová a dodáva, že „miestne medovinárstvo je otvorené počas celého roka. Je možné ho navštíviť individuálne, ako aj cez organizované výlety, ktoré zahŕňajú degustáciu medovín, medzi nimi aj Včelovinu špeciál ocenenú titulom „najlepšia medovina na svete v rokoch 2013 – 2015“.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rodiny s deťmi sa môžu tešiť na Majstrovstvá Európy v discgolfe, ktoré sa budú konať 3. a 4. júna. „Ani tento rok nebude chýbať podujatie Cesta rozprávkovým lesom, kedy sa 11. júna zámocký park premení na čarovný les plný bájnych bytostí, kráľov a kráľovien v rámci oslavy Medzinárodný dňa detí,“ hovorí Michaela Potočárová.

Obec Smolenice taktiež sprístupní miestne múzeum Molpír, v ktorom sa nachádzajú archeologické nálezy zo života Keltov, ako aj fauna a flóra Malých Karpát a tradičná Smolenická izba z konca 19. storočia. Sprievodca návštevníkov oboznámi aj so životom slávneho rodáka zo Smoleníc a vynálezcu padáka – Štefana Baniča.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Smolenice obklopujú Malé Karpaty, ktorými vedie mnoho turistických a cyklistických trás. Z Bratislavy sú vzdialené 50 km a z Trnavy 20 km. V ich okolí sa nachádzajú aj Vodopád Hlboča a Jaskyňa Driny, ktorá je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku.Pre verejnosť je otvorená od apríl.

 • Smolenický zámok
 • apríl – jún – Nedeľa: 13:00 – 17:00
 • júl – august – Pondelok – Piatok: 10:00 – 18:00
 • Múzeum Molpír
 • utorok – nedeľa 10:00-16:00 cez letnú sezónu
 • mimo letnej sezóny je možné navštíviť múzeum na dopyt cez Trnava Tourism
 • Jaskyňa Driny
 • apríl, máj, september, október – utorok – nedeľa: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30
  jún – utorok – nedeľa: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
  júl, august – utorok – nedeľa: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
 • Medovinárstvo Včelco – pondelok – piatok: 9:00 – 17:00 h.,sobota: 9:00 – 13:00 h.

Rezervácie výletov a degustácií na http://regiontirnavia.sk/magnetickost-tirnavie/smolenice

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť