Slováci najviac objavujú Áziu a Južnú Ameriku

Cestovanie do vzdialených a exotických krajín sa stalo populárne pre všetky vekové kategórie. Podľa najnovšieho prieskumu cestovnej kancelárie CK Victory Travel, ktorá ponúka poznávacie zájazdy do celého sveta, víťazí Južná Amerika a štáty v Ázii, ktoré vystriedali pred rokmi populárnu Čínu a Indiu. Záujem cestovateľov sa obracia aj na krajiny Blízkeho a Stredného východu, ľudia sú ochotní vycestovať za dobrodružstvom na viac ako dva týždne.

 

ID-100372477

 

Záujem Slovákov o objavovanie sveta potvrdzujú štatistiky Eurostatu za rok 2014, ktoré hovoria, že 29,8 % Slovákov cestuje do zahraničia na viac ako 4 dni, pričom na krátke cesty v dĺžke 1-3 dni cestuje do zahraničia 13,6 % našincov. Dlhšie pobyty za hranicami tak prevládajú.

 

 

unnamed1

 

 

Juraj Uvira, managing director cestovnej kancelárie CK Victory Travel, ktorá má v oblasti poznávacích zájazdov 15-ročné skúsenosti, hovorí o aktuálnom trende spoznávania Južnej Ameriky, ázijského kontintentu, ale aj atraktívnych destinácií na Strednom východe: „Najväčší záujem medzi milovníkmi dobrodružného cestovania bol v minulom roku o zájazdy do Peru, do Thajska, Malajzie, Kambodže, Indonézie, Singapuru, neustále populárna zostáva Kuba, Slovákov láka Japonsko a Bali. Klienti najčastejšie vyhľadávajú exotiku v mesiacoch, kedy môžu takýmto spôsobom utiecť zo zimy, teda od októbra do mája. Zastúpené sú všetky vekové kategórie.“

 

 

unnamed

 

Priemerná dĺžka poznávacích zájazdov je 17 dní

 

Kým kedysi boli populárne 35-dňové zájazdy a Slovákov lákali cesty do Číny a Indie, dnes je „v kurze“ spomínaná Južná Amerika či Afrika, pre rok 2016 aj Severná Kórea. Po uvoľnení sankcií je záujem o Barmu a Irán, neopakovateľné zážitky čakajú na milovníkov dobrodružstva v Bhutáne, Bangladéši, Čade či Kamerune. Priemerná dĺžka poznávacích zájazdov je 17 dní.

 

 

unnamed2

 

Aktuálnym trendom sú aj tematické zájazdy, vyhľadávaným je cvičenie jogy na Bali, jazda motocyklom naprieč slávnou Road 66 alebo rafting na divokej rieke Zambezi v Zimbabwe, z bližších destinácií napríklad plavba Deltou Dunaja či zážitok z Turkmenistanu.

 

Pre starších cestovateľov, ktorých lákajú poznávacie zájazdy, je rozhodujúcim faktorom slovensky hovoriaci sprievodca, na ktorého sa môžu počas celej cesty obrátiť. „Mladých ľudí láka koncentrát zážitkov. Nie všetci ľudia majú chuť na backpackerstvo. S nami majú počas dňa bohatý program, ak by ho absolvovali osobitne, stálo by ich to veľa námahy a peňazí,“ uzatvára J. Uvira.

 

ILUSTRAČÉ FOTO: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť