Režisér Martin Šulík začal nakrúcať Muža so zajačími ušami

Len rok po premiére svojho posledného filmu Tlmočník, začal režisér Martin Šulík nakrúcať nový film.


Alexandra Borbély – foto Adam Oľha

Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorému prevráti život naruby jeden telefonát, ale aj rozprávaním o našich predstavách o vlastnom živote, premene medziľudských vzťahov a priateľstve. „Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom,“ povedal režisér Martin Šulík.

Hlavný hrdina príbehu nečakane získa zvláštnu schopnosť – mimoriadny sluch, počuje nielen to, čo ľudia hovoria, ale aj nad čím premýšľajú. Zrazu sa dozvedá, čo si o ňom myslia jeho najbližší, rodina aj priatelia.

„Veľmi sa na tento film teším. Máme veselý príbeh, nasadenie a vynikajúci štáb aj obsadenie,“ povedal Šulík.


Herecká skúška – Miroslav Krobot, Alexandra Borbély- a režisér Martin Šulík – foro Adam Oľha

Aj na tomto filme sa zišla úspešná a osvedčená skupina tvorcov. Scenár filmu napísali Marek Leščák spolu s Martinom Šulíkom, kameru bude mať na starosti úspešný kameraman Martin Štrba a hlavným producentom filmu je Rudolf Biermann.

Titulnej roly sa ujal známy český herec a režisér Miroslav Krobot a sekundovať mu bude Oldřich Kaiser. Svoju prvú rolu v slovenskom filme získala aj držiteľka ocenenia Najlepšia európska herečka Alexandra Borbély. Ponuku účinkovať prijali tiež herečky Tatiana Pauhofová, Zuzana Krónerová a Zuzana Mauréry.

Film sa bude nakrúcať do začiatku júna na rôznych miestach v Bratislave a jej okolí, ale i v Prahe.

Miroslav Krobot – foto Adam Oľha

Rudolf Biermann a Martin Šulík získali nedávno po prvý raz národnú cenu Slnko v sieti za najlepší hraný film roku 2018, ktorým sa stal ich spoločný Tlmočník. „S Martinom znova chceme urobiť dobrý film, lebo veríme, že na slovenský film sa dnes do kín chodí, práve preto, že je dobrý,“ dodáva producent Rudolf Biermann.

Muž so zajačími ušami vzniká v produkcii spoločností Titanic Martina Šulíka a IN Film Rudolfa Biermanna. Koproducentami sú RTVS a Česká televízia. Produkciu filmu podporili Audiovizuálny fond a Státní fond kinematografie.


Táňa Pauhofová – Muž so zajačími ušami (foto – Barbora Jančárová)

Do slovenských kín by mal Muž so zajačími ušami prísť na jar 2020 a do kinodistribúcie ho na Slovensku uvedie spoločnosť Garfield Film.

Foto: Barbora Jančárová a Adam Oľha – ©Titanic/In Film Praha

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť