Prvý automat na rúška sa nachádza v Bratislave

Prvý na predaj rúšok upravený prístroj sa nachádza v bratislavskom podchode na Trnavskom mýte. Cena jedného rúška je 2,90 eura a dá sa prať pri teplote 60 stupňov Celzia.

Na snímke pracovníci upravujú predajný automat na priečelí lekárne Dr. Max v podchode na Trnavskom mýte na predaj textilných, opakovane použiteľných rúšok.

Na dlhodobý nedostatok ochranných pomôcok tváre na Slovensku reagujú aj lekárne Dr.Max. Pôvodný výdajný automat s rôznorodým doplnkovým lekárenským sortimentom upravili na „rúškomat“.

Vďaka automatizovanému výdajnému systému je pre zákazníkov zabezpečená maximálna ochrana a tiež znížené riziko prenosu ochorenia Covid-19.

Tvárové rúška šije pre lekárne Dr.Max slovenská odevná spoločnosť. Sú vyrobené z certifikovanej netkanej textílie a po opratí vhodné na opakované nosenie.

Základná kapacita výdajného automatu je 200 rúšok, tie sú však podľa potreby priebežne dopĺňané personálom lekárne. V priebehu budúceho týždňa by mal dnes monotematický sortiment nového „rúškomatu“ doplniť aj ďalší nedostatkový tovar, ktorým je dezinfekcia rúk.

„Naším cieľom a dôvodom, prečo prichádzame s týmto riešením, je v prvom rade zabezpečiť dostupnosť takmer nedostatkového tovaru na Slovensku. Zároveň sú vďaka automatizovanému systému rúška pre širokú verejnosť k dispozícii bez časovej obmedzenosti, teda aj v momente, keď sú lekárne mimo otváracích hodín,“ uviedol Andrej Križan, komerčný riaditeľ lekární Dr.Max na Slovensku.

Ľahká dostupnosť aj komfort pri nákupe

Prvotná myšlienka výdajného lekárenského automatu, ktorý má zákazníkom prinášať najmä zvýšený komfort a pridanú hodnotu lekární, dostáva v čase šíriacej sa pandémie koronavírusu širšie využitie a nový význam.

Na snímke pracovníci upravujú predajný automat na priečelí lekárne Dr. Max v podchode na Trnavskom mýte na predaj textilných, opakovane použiteľných rúšok.

„Rád by som zdôraznil, že okrem dostupnosti rúškomat vďaka takmer bezkontaktnej obsluhe prispieva aj k zníženiu rizika šírenia prenosu ochorenia. Na výdajnom automate prebieha navyše pravidelná sanitácia, ktorá je  realizovaná vo zvýšenej miere, rovnako ako aj v lekárňach,“ doplnil Andrej Križan.

Prvý na predaj rúšok upravený prístroj od lekární Dr.Max sa nachádza v bratislavskom podchode na Trnavskom mýte.

Po realizácii nevyhnutných úprav a rekonfigurácie pôvodného lekárenského automatu na výdajný „rúškomat“ by mali postupne pribudnúť aj ďalšie tri prístroje, ktoré sa nachádzajú v Košiciach, Žiline a v bratislavskej Dúbravke.

Textilné rúška vo výdajnom automate Dr.Max vyrába slovenská spoločnosť TATRASVIT z certifikovanej zdravotne vyhovujúcej netkanej textílie.

Výrobca deklaruje ich opakované nosenie a možnosť až 5-násobného prania pri teplote 60 °C. Cena jedného rúška je 2,90 eura a okrem výdajného automatu – „rúškomatu“ je dostupné aj v internetovej lekárni Dr.Max.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť