Prekonajte ostych. Moderná liečba inkontinecie je bezbolestná a rýchla

Mnoho žien trápi a len málo z nich o tomto probléme hovorí. Väčšina z nich berie tento stav ako niečo neriešiteľné, obťažujúce, a pritom moderná medicína pozná pomerne jednoduché riešenie.

„Inkontinencia moču je závažný problém, ktorý pacienta zaťažuje nielen z hygienického hľadiska, ale aj zo zdravotného a má priamy dopad na kvalitu jeho života,“ hovorí MUDr. Danuta Chládeková z Lasercentra v Nitre.

Medzi najväčšie rizikové faktory patrí:

  • oslabenie svalov panvového dna spôsobené pôrodmi,
  • vyšším vekom,
  • poklesom hladiny estrogénov u žien v menopauze,
  • obezitou,
  • namáhavou prácou,
  • rôznymi stavmi po operáciách a úrazoch v oblasti zvierača močovej trubice.

Dlhodobé neriešenie tejto situácie vedie ženy-pacientky často k zníženiu spoločenských, pracovných ako aj osobných aktivít a môže mať vplyv aj na duševný stav. To sa prejavuje nespavosťou, depresiami a pocitom izolácie od spoločnosti.

Problém nechceného samovoľného úniku moču trápi pritom ženy vo všetkých vekových kategóriách, nielen ženy po menopauze, ale aj športovkyne či matky po pôrode.

Závažnosť sa pritom pohybuje od občasného úniku moču, keď žena zakašle alebo kýchne, až po nutkanie na močenie, ktoré je tak náhle a silné, že nestihne prísť včas na toaletu.

Aj pri symptóme inkontinencie poznáme niekoľko typov:

  • stresová, kedy je vyvíjaný tlak na močový mechúr kašľaním, kýchaním, smiechom, cvičením alebo zdvíhaním niečoho ťažkého,
  • urgentná, teda náhle, intenzívne nutkanie na močenie, po ktorom nasleduje nedobrovoľná strata moču, inkontinencia pri pretekaní v dôsledku nie úplne vyprázdneného močového mechúra,
  • funkčná, kedy fyzická alebo duševná porucha zabráni pacientovi vykonať malú potrebu, napr. v prípade ťažkej artritídy nemusí byť pacient schopný rýchlo rozopnúť nohavice,
  • zmiešaná, kedy pacient pociťuje viac ako jeden typ inkontinencie moču.

Jednoduchá pomoc

Odborníci vedia pomerne rýchlo určiť, či je spôsobená každodennými návykmi, základnými zdravotnými stavmi alebo fyzickými problémami. 

„Najčastejšie prichádzajú ženy so stresovým únikom moču. V takomto prípade po konzultácii odporúčame laserové ošetrenie IncontiLas,“ objasňuje lekárka Chládeková.

Takýto zákrok si nevyžaduje anestézu, rez a ani rekonvalescenciu. Výsledky klinických štúdií pritom potvrdzujú, že takéto ošetrenie je efektívne, bezpečné a komfortné pre zmiernenie stavu.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť