Päť najlepších miest v Taliansku pre rodiny s deťmi

Kam s rodinou na dovolenku? A opäť to rozhodovanie padlo na mňa. Malo by to byť blízko. Dlhá cesta autom s našimi deťmi je veľká zaťažkávacia skúška rodičovskej lásky. Mala by tam byť piesočná pláž. Dovolenku bez hradu z piesku by mi deti i manžel asi ťažko odpustili. A nech je tam kam vyraziť. Chcem si na seba aspoň raz dať tú novú sukňu, čo som si kúpila minulý mesiac.

Tieto myšlienky rok čo rok zamestnávajú mysle mnohých rodín. Poradíme vám, kam vyraziť s deťmi k moru na dovolenku 2019. A kde dovolenku s nimi nielen prežijete, ale hlavne si ju parádne užijete! Asi vás neprekvapí, že prím u letných dovoleniek s deťmi hrá Taliansko.

Piesočné pláže, relatívne krátka dojazdová vzdialenosť, bohaté možnosti zábavy a dokonalá talianska zmrzlina. Ale kam konkrétne? Taliansko je rozľahlé, každý región je iný a má svoje špecifiká. Vo všetkých nájdete veľa skvelých miest, ale najviac obľúbené sú letoviská severného Jadranu, ktoré sú nám najbližšie. Prinášame vám prehľad tých najlepších pre rodinnú dovolenku v Taliansku:

  • Caorle – Lido Altanea

Caorle je skvelé dovolenkové letovisko so všetkými jeho časťami. Ale konkrétne jeho časť Lido Altanea je na rodiny s deťmi priamo zameraná. Ubytovanie v rezidenciách a v moderných prázdninových areáloch, ktorým sa hovorí villaggio, poskytuje skvelé zázemie pre rodinnú dovolenku. Nechýbajú detské bazény, detské ihriská a ani animačné programy.  Obľúbenou atrakciou je vláčik, ktorý jazdí zdarma po letovisku až k piesočnej pláži.

Podmienky  na kúpanie sú v Caorle Lido Altanea pre deti tiež viac než ideálne nakoľko má more príjemne pozvoľný vstup do mora. Lido Altanea  je novo vybudovaná časť s rozľahlými záhradami, ktorá sa nachádza 5 km od centra Caorle.

Nebojte sa ale, že by nebolo kam vyraziť. Nájdete tu pestrú škálu poskytovaných služieb, obchody, bary, reštaurácie, predovšetkým však veľa možností pre športové vyžitie, cyklistické a inline trasy, či golfové ihrisko.

  • Lignano

Nekonečná piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora, detské ihriská, aquapark, lunapark a zoo. To sú hlavné lákadlá najmä pre tých najmenších cestovateľov. Rodičia naopak ocenia širokú ponuku ubytovaní a perfektné zázemie na pláži. Na každom kroku narazíte na požičovňu bicyklov a bola by veľká škoda toho nevyužiť. Čaká tu na vás nenáročný terén a 40 km značených cyklotrás.

Pri výbere ubytovania sa môžete rozhodovať podľa toho, či preferujete denný a nočný ruch, ktorý nájdete  v Lignano Sabbiadoro, alebo radšej oceníte pokojnejšie a zelenšie časti Pineta a Riviera.

  • Bibione

Kto by ho nepoznal? Teší sa u nás už veľa rokov mimoriadnej obľube. Zabudnite ale na Bibione, ako si ho niektorí pamätáte z doby pred dvadsiatimi rokmi. Bibione už nie je supermarket na kúpanie pri mori. Stalo sa z neho moderné letovisko s nepreberným množstvom zábavy, nákupov i športového a kultúrneho vyžitia.

Vyznačuje sa širokými zlatými plážami a plytkým morom. Pozdĺž pobrežia vedú cyklotrasy ponorené v zeleni borovicových lesov. Nájdete tu bohatú ponuku ubytovaní rôznych kategórií. Vyberie si naozaj každý. Lacné ubytovanie, ale i luxusné hotely priamo na pláži. Mimoriadnej obľube u rodín s deťmi sa tešia najmä útulné villaggia s bazénmi obklopené zeleňou, ktorých je v Bibione naozaj nespočet.

  • Lido di Jesolo

Talianske Miami, ako sa letovisku tiež hovorí, sa môže pochváliť takmer pätnásťikilometrovou plážou s veľmi jemným pieskom. Je vyhlásená pozvoľným a bezpečným vstupom do mora, čo je ideálne predovšetkým pre malé deti. Pozdĺž celého letoviska vedie dlhá promenáda so stovkami obchodov, reštaurácií, kaviarní, ktorá sa večer mení v rušné korzo.

Veľkým lákadlom je aquapark Aqualandia, ktorý je najväčší v Taliansku a je vystavený tak, aby tvoril ilúziu karibského ostrova.

Nielen deti určite ocenia návštevu Lunaparku, aquaria Sea Life alebo nevšedný zážitok v podobe výletu pirátskou loďou do Benátok.

  • Lago di Garda

A na záver jeden náš súkromný tip. Čo tak tento rok, miesto dovolenky pri mori, dovolenka pri jazere? Južná časť Lago di Garda je ideálnym miestom na kúpanie pre rodiny s deťmi.  Svieža  príroda a malebné mestečká dotvárajú skvelú dovolenkovú atmosféru. 

Môžete navštíviť i jeden z najväčších zábavných parkov v Európe – Gardaland.  Neďaleko Gardalandu nájdete i Canevaworld. Sú to vlastne dva parky v jednom, aquapark a čarovný svet filmu Movieland. Skvelým zážitkom pre vás i vaše deti bude i park Safari Parco Natura Viva, ktorý je na polceste medzi jazerom a Veronou.

Všetky zmienené letoviská nájdete na stránkach cestovnej kancelárie Ludor, ktorá sa na Taliansko priamo špecializuje. Ich ponuka je naozaj široká a vďaka bohatým skúsenostiam vám radi poradia aké ubytovanie je pre rodiny s deťmi najvhodnejšie.

You may also like...

1 Response

  1. Eva Tóthová píše:

    Dobry den.Prosim Vas poradte mi destinaciu v Taliansku pre rodiny s detmi pri mori v primeranej cene.Dakujem pekne.Dovidenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť