Osemdielná miniséria Škvrna

Nemali strach pustiť sa do adaptácie mysteriózneho románu Jozefa Kariku a dnes videlo v kinách Trhlinu štvrť milióna divákov. Teraz sa DNA Production pustilo do ďalšieho odvážneho projektu. Pre český Stream.cz nakrútila osemdielnu minisériu Skvrna.

Postapokalypticky svet podľa scenára Zuzany Dzurindovej a Petra Nagya prenesie divákov do blízkej budúcnosti. Odohráva sa po katastrofe, ktorá vyhladila dospelú populáciu a na zemi ostali len deti.  Peter Bebjak po prvý raz vytvoril krátky seriál pre online prostredie, kde jeden diel trvá približne dvanásť minút.

 „Mám rád príbehy, ktoré pracujú s alternatívnou realitou, v ktorej môžem vytvoriť svet podľa svojich predstáv. Postapokalypticky život bez dospelých, kde musíte dodržať autentickosť toho, ako by to naozaj mohlo vyzerať. Ako by fungovalo spoločenstva detí. Aké návyky, poznatky, skúsenosti by si sebou niesli, čo by ich poznamenalo a ako a za akú cenu by sa snažili prežiť. To všetko je nesmierne lákavé, dotvárať prvotnú predstavu scenáristov a dát ich predstave reálnu podobu,“ hovorí o projekte režisér Peter Bebjak.

V minisérii si zahrajú napríklad aj Jan Nedbal, ktorého diváci uvidia aj pripravovanom filme Správa, syn známeho českého herca Ivana Trojana, talentovaný Jan Trojan, Anastasia Chocholatá, ktorú poznajú aj slovenskí diváci zo seriálov Modrý kód a Ohnivý kuře .

Ďalej aj Jan Maršál, ktorý hral napríklad syna Táni Pauhofovej vo filme Nežné vlny, ale vidieť ste ho mohli aj v seriáloch Ordinace v ružové zahradě a Gympl s (r)učením omezeným.

Príbeh

V blízkej budúcnosti začne záhadná choroba zabíjať dospelých. Civilizácia, ako ju poznáme dnes, sa stráca. Na svete prežívajú len deti. Súrodenci Tom, Klára a Viktor našli útočisko v bývalom internáte.

Život im však obráti naruby detský gang na čele s Nikom, ktorý sa neustále oháňa zbraňou. Viktor, ktorí stojí na čele domácej skupinky, ale pomaly dospieva a je len otázkou času, kedy sa mu na jazyku objaví obávaná škvrna – prvý príznak nemilosrdnej choroby, ktorá má na svedomí aj rodičov trojice súrodencov…

Seriál mal premiéru na Stream.cz 10. marca.

Réžia: Peter Bebjak

Scenár: Zuzana Dzurindová a Peter Nagy

Kamera: Martin Žiaran

Hudba: Tomáš Balák

Hrajú: Jan Nedbal, Josef Trojan, Anastasia Chocholatá, Josefína Krycnerová, Bára Horčičková, Adam Joura, Miroslav Sabadin, Karolína Lipowská, Jan Maršál, Michaela Pecháčková,

Matěj Havelka a další

Kreatívny producent: Daniel Strejc

Pre Stream.cz vyrobila DNA Production

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť