Nový trend: Svadba pod holým nebom

 Svadobná kultúra zažíva svoj vývoj a tento fakt vidieť aj na výbere miest pre svadobnú hostinu. Najžiadanejšou sa za poslednú sezónu stala nekonečne romantická svadba pod holým nebom. A to dokonca aj počas neskorej jesene alebo v zime! Dali by ste si tiež povedať?

 

 

peterandveronika197

 

Takzvané kalifornské svadby nie sú ničím netypickým ani pre malé Slovensko. Čoraz viac párov si volí za miesto oslavy svojej lásky zelené záhrady, starodávne stajne či trávnaté nádvoria pri dobových stavbách.

 

 

peterandveronika373

Časy kedy sa svadobné hostiny konali v kultúrnych domoch a v kuchyni vypomáhali susedy, tety a rodina sú, zdá sa, nenávratne preč.

 

 

 

peterandveronika182

Pozrite si svadobné fotografie, kde sa večeralo v stane s vyhrievanou podlahou a fotilo na miestach, kde sa dedí hrdosť na remeslo a neľahkú prácu ľudu za každého počasia. Také čaro nájdete iba v samotnom srdci malebného strekovského kraja!

 

peterandveronika185

Všetko musí hrať v dokonalej symbióze s prírodou a akousi romantikou podčiarknutou čarom histórie. 

 

 

Z miesta i zo svadobnej výzdoby srší láska a hrdosť na minulosť, umenie našich predkov. Gýčové stuhy a obrusy strieda voňavé plátno, hrubo tkaná juta, exotické kvetiny zase starodávny slamienok, skalnička alebo strapec hrozna a prvým mrazom pobozkané jarabina.

 

peterandveronika120

 

 

 

 

Podobne to vyzeralo aj nedávno v juhoslovenskej Rúbani, uprostred dlhokánskych lánov polí, viniča a ovocných sadov, v povestnom vinárskom kraji, kde očividne dozrel čas nielen na kvalitné vínko, ale aj na dojímavé svadby.

Zdroj foto: Château Rúbaň

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť