Na spevne tela aj odreagovanie vyskúšajte tanec

Chcete si spevniť telo a odreagovať sa po celodennej práci? Vymeňte stereotyp v telocvični za zábavu v podobe tanečných lekcií.

 

ID-100426045

Zbaviť sa nechcených kilogramov či získať kondíciu môžete aj pri tancovaní. Bez problémov sa vyrovná cvičeniu v telocvični. Navyše sa výborne zabavíte, naučíte niečo nové a odreagujete sa pri úžasnej hudbe.

 

 

Tanec je kreatívny a nenásilný spôsob na dosiahnutie dokonalej postavy.

 

 

Dôležité je vybrať si správny druh zameraný na konkrétny efekt. Niektoré štýly tanca sú vhodné na schudnutie, iné na spevnenie tela.

ZUMBA

Napríklad zumba, ktorá sa vyznačuje nenáročnými tanečnými krokmi, formuje postavu vďaka posilňovaniu svalov a zároveň zlepšuje držanie tela. „Zumba je aeróbne cvičenie na hudbu. Rýchla strieda pomalú, jeden tanečný štýl obmieňa druhý. Na zumbe sa nedá nudiť, pretože vás pohltí salsa, merenge, hip-hop, ča-ča-ča, samba… Naozaj sa to ťažko opisuje, oveľa lepšie je aspoň raz to zažiť!“ hovorí inštruktor fitness zumby Eliér z latino klubu na Prievozskej ulici v Bratislave.

 

 

 

ID-10088516

SALSA

Pri salse, do ktorej vás radi zasvätia napríklad v tanečnom klube La Bomba, tiež posilňujete boky, nohy aj paže. Rovnako ako zumba veľmi rýchlo spaľuje kalórie a pomáha pri spevnení chrbtového svalstva.

KUDURO

Ak chcete zhodiť prebytočné kilá a vyformovať si zadok a stehná, určite si zvoľte africký tanec kuduro, čo v preklade výstižne znamená „dokonalý zadok“. Kuduro je energickejší ako reagetton a svalovú horúčku po jeho absolvovaní máte zaručenú, keďže si precvičíte všetky dôležité svaly na tele.

 

 

Počas tréningov vám lektor presne ukáže, ako jednotlivé tanečné prvky vykonávať, aby ste zapájali všetky svaly.

 

Dôležité je uvedomiť si, že tanec rovnako ako každá iná športová aktivita uvádza do pohybu celé telo. Najväčšia záťaž je na svaly chodidiel, predkolenia, stehien a sedacie svaly. Všetky otrasy, rotácie a výskoky vyvíjajú zase tlak na kostru a preverujú tak kvalitu kĺbov.

 

 

ID-10071021

Pri nedodržaní prípravy na lekciu hrozí preťaženie šliach. Zabrať dostáva aj srdce, cievy a dýchacia sústava. Základom je preto správna predpríprava tela na záťaž. V praxi to znamená absolvovať strečing na zahriatie svalov a krátku rozcvičku.

Koľko musíte tancovať, aby ste nahradili polhodinu s činkami v posilňovni? Odpoveď nie je jednoznačná. Závisí od váhy, výšky a správneho prevedenia jednotlivých tanečných krokov. Žiadna kalkulačka na svete nedokáže presne vypočítať, ako je to vo vašom prípade, ale na porovnanie: pri cvičení spálite cca 170 kcal, pri aerobiku približne 230 kcal, no pri intenzívnom tanci až okolo 240 kcal.

Ilustračné foto: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť