Na divadelný Festival CS v apríli príde do Bratislavy aj slávna herečka a šansoniérka Chantal Poullain

Na prvom ročníku Festivalu Divadlo CS sa v bratislavskom Ateliéri Babylon počas piatich dní českého divadla od 9. do 13. apríla 2018 nasýtime vynikajúcimi hereckými výkonmi našich českých susedov. S Divadlom Bolka Polívku príde k nám aj výrazná herečka a šansoniérka Chantal Poullain.

 

 

 

Mladá francúzka Chantal Poullain pochádzajúca z južného Francúzska bola prvou manželkou „Moravského kráľa“ a vynikajúceho herca, míma a komika Bolka Polívku. Napriek tomu, že sa nikdy nenaučila hovoriť po česky bez prízvuku, dodnes je v Čechách uznávanou herečkou a speváčkou so sexy hlbokým hlasom.

 

 

 

Predstavenie, v ktorom Chantal Poullain uvidíme v Bratislave „Šesť tanečných hodín v šiestich týždňoch“ malo premiéru v roku 2006 v Divadle Ungelt v obsadení Chantal Poullain a Oldřich Kaiser. V roku 2011 vystriedal Oldřicha Kaisera v jeho úlohe iný český populárny herec Pavel Kříž. V obnovenej premiére v júni 2017 úlohu naštudoval mladý kolega Martin Kraus. V pondelok 9. apríla 2018 môžeme tento 140 minútový strhujúci herecký duet režiséra Zdeňka Dušeka vidieť v Ateliéri Babylon aj na Slovensku.

 

 

 

 

 

Šest tanečních hodin v šesti týdnech“ od Richarda Alfieriho je jedno z mojich najmilších predstavení, neviem si predstaviť, že by sme ho niekedy prestali hrať. Má hĺbku a humor. Je to nádherný príbeh dvoch ľudí, ktorí sa nikdy nemali stretnúť. Mladého učiteľa tanca a starej dámy,“ hovorí o predstavení hlavná predstaviteľka starej dámy herečka Chantal Poullain.

 

 

 

Divadelná hra „Šesť tanečných hodín v šiestich týždňoch“ o ľudskej opustenosti a nikdy neumierajúcej nádeji v lepší život naštartuje päťdňovú prehliadku českého divadla v Bratislave.

 

Hra bola hitom na svetových javiskách, mala premiéru v Los Angeles roku 2001 a v Čechách odohrali viac ako 600 repríz. Je to divadelná hra, ktorá dokáže zabaviť každého diváka, je brilantne napísaná s vtipnými dialógmi. Dve odlišné postavy sa konfrontujú, stretávajú a ich úvodná averzia je zdrojom komických zápletiek. Predstavenie je o hľadaní spoločného jazyka. Madam Lily si najme mladého tanečníka Michaela, aby ju naučil tancovať. Obaja prechádzajú ťažkým životným obdobím, ale napriek tomu, že zdanlivo nemajú nič spoločné, dokážu si vzájomne ľudsky pomôcť.

 

 

 

Populárna herečka hrá aj v iných českých divadlách, spieva šansóny a píše knihy. „V poslednom čase som mala tri derniéry, ale už pripravujem dva nové divadelné projekty. Hrám s tanečníkmi súboru „420 People“ predstavenie Mirage, a chystám s nimi novú záležitosť. V ďalšej hre sa teším na slovenského režiséra, ale viac ešte nemôžem prezradiť. Pracujem na ďalších šansónoch a po úspechu knihy „Život na laně“, píšem ďalšiu. Teší ma, že keď mám koncert alebo predstavenie na Slovensku, prichádzajú za mnou ľudia s knihou. A moja Nadácia „Archa Chantal“ realizuje tiež mnoho projektov.“

 

 

Divadlo Bolka Polívku v Brne v roku 1993 zahájilo nezabudnuteľným autorským predstavením Bolka Polívku „Stroskotanec“ svoju prvú sezónu. V rámci súčasného repertoára možno vyberať z autorských hier populárneho Bolka Polívku (Šašek a syn, DNA), ako aj z predstavení vytvorených v spolupráci s inými divadlami (mínus dva, The Naked Truth). Divadlo tiež spoluorganizuje legendárnu Manéž Bolka Polívku. Venuje sa aj charitatívnej činnosti a zisk z týchto predstavení rozdeľuje organizáciám, ktoré pomáhajú telesne postihnutým, rozvoju detí či starým ľuďom.  

 

 

Festival Divadlo CS sa vám predstaví od 9. do 13. apríla 2018 v Ateliéri Babylon v Bratislave. Kompletné informácie nájdete na  www.babylonatelier.sk. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/NEvent/DIVADLO_CS

 

 

Festival DIVADLO CS

Ateliér Babylon 9. – 13. 4. 2018 19:00 hod.

09.4. Divadlo Bolka Polívky – ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH 

10.4. Divadelní společnost DuEt – CRAVATE CLUB

11.4. Divadlo Letí – 8GB TVRDÝHO PORNA

12.4. Divadlo SpoluHra – GEDEONŮV UZEL

13.4. Divadlo Komediograf – MANŽELSTVÍ v KOSTCE

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť