Na chrípku pomôže Vincentka, uvoľní dýchanie a pomôže od hlienov

V zime narastá počet ochorení na chrípku a jej podobných ochorení. Vynikajúcim podporným prostriedkom na uľahčenie dýchania a vykašliavania hlienov pri chrípkových ochoreniach je minerálna voda Vincentka a výrobky s jej obsahom. Vincentka sa vtedy inhaluje, kloktá, vyplachujú sa ňou dutiny, strieka sa do dutín sprejmi a cmúľa v tabletkách s obsahom jej solí.

,,Vincentka pomáha ako podporný prípravok pri vírusovej i bakteriálnej infekcii dýchacích ciest. Slúži na uvoľnenie dýchania pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách,“ hovorí Jan Šumšal, riaditeľ akciovej spoločnosti Vincentka, ktorá má práva na plnenie tejto minerálky do fliaš.

Vincentka ako podporný prípravok pri vírusovej i bakteriálnej infekcii dýchacích ciest

Podľa Šumšala je Vincentka ideálna je aj na prevenciu, pri ľahkom prechladnutí alebo na doliečenie kašľa a nádchy. ,,Najúčinnejšie je jej inhalovanie inhalátorom. Inhaluje sa náustkom alebo maskou a pritom sa zvlhčuje povrch sliznice dýchacích ciest,“ vysvetľuje ďalej s tým, že sa takto zlepšuje obranyschopnosť jemných slizníc a inhalovanie prináša úľavu pri kašli.

Lekári však odporúčajú, aby pacienti neinhalovali Vincentku v prípade akútnych problémov, ale v rámci doliečenia pri chronických stavoch. V akútnych prípadoch je najvhodnejšie jej pitie. V domácich podmienkach si môžu pacienti pomôcť fľaškovanou Vincentkou. Pri inhaláciách sa Vincentka rozprašuje na veľkosť častíc do 10 u. Väčšie kvapky 10 u a viac sa usadzujú v nosohltane, menšie prenikajú ako hmlovina hlbšie až do pľúcnych mechúrikov (alveol).

Vincentka, ale aj ďalšie prírodne minerálne vody v Luhačoviciach sú alkalické, hydrouhličitanochloridosodné, jódové vody, ktoré sú silne mineralizované (Na, K, Mg, Ca, Mn, chloridy, bromidy, jodidy, sírany) s vysokým obsahom voľného oxidu uhličitého. Pri inhalácii minerálnych vôd sa uplatňuje ich komplexný účinok.

Inhalácie minerálnych vôd zrieďujú hlieny (majú účinok mukolytický), ovplyvňujú lokálny metabolizmus sliznice dýchacích ciest,  znižujú dráždivosť slizníc horných ciest dýchacích, zvyšujú sekrécie, čím sa uľahčuje vykašliavanie zlepšením funkcie riasinkového epitelu a majú aj protizápalový účinok.

Každé z ochorení dýchacích ciest si vyžaduje určitý preferovaný spôsob aplikácie Vincentky:

  • pri dutinách je najlepšie používať plastovú kanvičku a Vincentku NASALIS,
  • do nosa, prípadne aj do hrdla, je vhodná aplikácia Vincentky v spreji,
  • na hrtan a hornú časť priedušnice je dobré aj kloktanie Vincentky priamo z pohára alebo z fľaše,
  • na dolné cesty dýchacie, kam sa Vincentka nedá dopraviť predchádzajúcimi spôsobmi, je najlepšia jej aplikácia vdychovaním inhalátormi.

Riaditeľ Šumšala tvrdí, že vhodné je aj vdychovanie pár z vyvíjača pary, alebo pri jej varení v odkrytom. Dobré je aj naparovanie pod uterákom Vincentkou. Pôsobí to na dýchacie cesty horné i dolné aj dutiny, pretože vtedy pozitívne účinkuje aj zahriatie parou,“ odporúča s tým, že rozširuje cievy, prekrvuje ich a pomáha zbaviť sa studených hlienov.

Vincentka podľa neho poslúži nielen pri liečbe, ale aj na prevenciu. Odporúča sa kloktať najmenej 2-krát denne, ráno a večer. Nosový sprej Vincentka slúži na ošetrenie sliznice nosohltanu. Používa sa na zvlhčenie sliznice celej nosnej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch s ústredným kúrením a v prostredí znečistenom prachovými časticami. Sprej nie je návykový, obsahuje 100% čistú prírodnú Vincentku a po minutí obsahu stačí doliať Vincentku z fľaše.

Vincentka je ideálna na prevenciu, pri ľahkom prechladnutí, na doliečenie kašľa a nádchy

,,Vincentku môžete bez obáv používať ako podporný prípravok v prípadoch bakteriálnej i vírusovej infekcie dýchacích ciest. Slúži pre uvoľnenie dýchania pri akútnych (spreje) a pri chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách. Vincentka je ideálna na prevenciu, pri ľahkom prechladnutí, na doliečenie kašľa a nádchy,“ vymenúva J. Šumšal.

Mamičky sa podľa neho nemusia obávať podávať Vincentku úplne malým deťom, napríklad na uvoľnenie nosa od hlienov. Pokojne sa o tom môžu poradiť s lekármi. Najlepšie je použiť sprej opatrne tak, aby sa nezasúval do nosovej dierky, ale použil sa v tesnej blízkosti.

Pre kategóriu od 0 rokov je určený nosový sprejový aplikátor VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR 0+. Má špeciálny aplikátor s nižším tlakom rozprašovača a užším koncom. Pre starších je VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ STANDARD.

Vincentka, a. s., vyvinula celú škálu výrobkov na báze minerálky Vincentky. Samotná Vincentka sa používa priamo pri výrobe sirupov a sprejov. Z Vincentky sa vyrába destiláciou koncentrát na výrobu zubných pást  a hydratačných krémov.

Z koncentrátu Vincentky sa ešte extrahuje soľ, ktorá sa používa pri výrobe pastiliek. Pastilky sú vhodné na regeneráciu hlasiviek, na osvieženie a zvlhčenie sliznice dutiny ústnej. Sú veľmi dobré pri ochoreniach hrdla, angínach, ale aj pri strate hlasu, oslabení hlasiviek. Často ich používajú speváci, moderátori, spíkri, ľudia ktorí pracujú hlasom. Sirup s obsahom rastlinných extraktov zo skorocelu a materinej dúšky pomáha pri kašli, koncentrát slúži na preplachovanie dutín, krémy na podporu starostlivosti o pokožku a zubná pasta čistí a ošetruje.

Viac na: www.vincentka.cz

SÚŤAŽ!

Vyhrajte kazetu výrobkov od Vincentky

Odpovedzte správne na otázku: ,,Ako sa volá nosový sprejový aplikátor na uvoľnenie dýchania od hlienov na prírodnej báze?“

Odpovede posielajte na adresu magazin.zenam@gmail.com do 28. februára 2019 a jeden z vás vyhrá  kazetu výrobkov.

VÝHERCA:

Michaela Horváthová, Senec

GRATULEUJEME!

You may also like...

2 komentáre

  1. 2. februára 2019

    […] CHCEM SÚŤAŽIŤ […]

  2. 28. februára 2019

    […] SÚŤAŽIŤ jQuery(document).ready(function($) { $.post('http://www.esutaze.sk/wp-admin/admin-ajax.php', {action: 'mts_view_count', id: '83254'}); }); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť