Mužom sa viac páčime nenalíčené

Štúdia potvrdzuje, že 60 % žien vstáva skôr, aby sa stihli nalíčiť ešte pred tým,
než sa ich partner prebudí.

S príchodom svätého Valentína zverejňuje švédska beauty-tech značka FOREO prekvapivé dáta! Tie hovoria o zvykoch súvisiacich s líčením čerstvo zaľúbených žien. Až 1 zo 4 novo zadaných žien chodí spať nalíčená a ďalších 60 % priznáva, že vstáva o 30 minút skôr, aby stihli svoj mejkap ešte pred prebudením partnera.

Pozrite sa, aké sú tajné rutiny žien, ktoré práve vstúpili do vzťahu

Štúdia* ukazuje, že takmer všetky ženy (91 %) pripúšťajú, že na to, aby sa pred partnerom cítili komfortne a sebavedome aj bez nalíčenia potrebujú 2 – 4 mesiace spoločne stráveného času.

Štvrtina priznáva, že idú spať aj s mejkapom v snahe “byť krásna 24 hodín denne”, a viac ako polovica z opýtaných (neuveriteľných 60 %) odhalila, že vstáva skôr, aby sa stihli nalíčiť ešte pred tým, než sa ich partner prebudí.

Mužov mejkap nezaujíma

No zdá sa, že mužov náš mejkap až tak nezaujíma: 52 % opýtaných žien uviedlo, že ich partnerom je ľahostajné, či sa líči alebo nie. 44 % z nich priznáva, že ich partner uprednostňuje prirodzený vzhľad bez líčenia a mejkapu.

,,Byť pred partnerom nalíčená, alebo nie? Táto otázka sa môže vzťahovať na väčšinu z nás, pretože v novom vzťahu snáď všetky cítime určitý tlak,“ hovorí riaditeľka vývoja produktov FOREO Dalia Fernández.

Veľké percento žien podľa nej vstáva zbytočne skoro len preto, aby sa nalíčili. ,,Pritom sa zabúda na jeden dôležitý fakt – dostatočný počet hodín kvalitného spánku je predsa jedným z hlavných pilierov krásnej a zdravej pleti,“ dodáva Fernández.

Nalíčené ženy sa cítia sebaistejšie

Štúdia tiež ukázala, že 56 % žien nosí make-up takmer každý deň a 60 % z nich priznáva, že sa líči pre to, aby sa cítili krajšie a sebavedomejšie. Výskum tiež odhalil, že 1 z 20 mužov nikdy nevidel svoju partnerku bez mejkapu. Tlak vyvíjaný na ženy, aby splnili obraz dokonalosti, ich núti spoliehať sa na líčenie, bez ktorého sa necítia dostatočne sebaisto.

Z uskutočnenej štúdie vyplynul ďalší zaujímavý fakt, a to, že drvivá väčšina respondentiek nie je spokojná so svojou starostlivosťou o pleť.

Dôvodom môže byť nedostatok informácií o účinkoch jednotlivých produktov, ale aj neochota venovať rutinnej starostlivosti o pleť hodiny času. V takomto prípade je lepšie zveriť starostlivosť o pleť do rúk profesionálov. Okrem kozmetičky je možné docieliť ju aj pomocou šikovných sonických prístrojov, ktorých efekt má na pleť dlhodobé účinky.

*Štúdia

  • zúčastnilo sa jej 2 400 osôb
  • 40 % žien uviedlo, že potrebuje 5 až 8 mesiacov spoločne stráveného času, než sa v spoločnosti svojho partnera úplne uvoľní

ZDROJ: www.foreo.com

Ilustračné foto: pixabay.com

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť