Laserová epilácia – efektívne a bezbolestne

,,Metóda laserovej epilácie je dnes mimoriadne obľúbená. Nežiaduce ochlpenie dokáže odstrániť efektívne a bezbolestne, vďaka čomu je možná aj v oblasti intímnych partií či podpazušia,“ hovorí dermatologička Marcela Slobodníková z estetickej kliniky Esthé Derm v Banskej Bystrici.

 

Táto metóda je na trhu už dlhšie, avšak dnešné technológie posúvajú jej výsledky podstatne vpred. ,,Na našej klinike využívame epilačný laser, ktorý je výkonnejší, čo v praxi znamená, že k dosiahnutiu očakávaného výsledku je potrebný menší počet ošetrení,“ dopĺňa.

 

Oproti bežným laserom sa podľa nej líši tým, že je šetrnejší k pokožke a vďaka svojej vyššej výkonnosti si dokáže poradiť aj s chĺpkami s nízkou koncentráciou pigmentu či dokonca s opálenou pokožkou, ktorá za bežných okolností môže predstavovať problém.

 

Medzi najčastejšie epilované partie patrí napríklad horná pera či brada, ktorých ochlpenie naozaj nie je príjemnou záležitosťou. ,,Metóda laserovej epilácie je vhodná aj na riešenie estetických nedokonalostí ochlpenia. Dôležité je však absolvovať viacero následných ošetrení,“ uvádza dermatologička.

 

Laser dokáže zničiť len chĺpok v aktívnej fáze rastu. Vzhľadom na to, treba jednotlivé ošetrenia naplánovať v rozmedzí 4 – 6 týždňov, čo je čas, za ktorý chĺpky z kľúčovej fázy dorastú  do štádia, kedy ich laserový lúč zachytí a úspešne a natrvalo odstráni. Samozrejme, vždy je potrebná individuálna konzultácia.

 

Ilustračné foto: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť