Jednoduchšie meranie teploty pre najmenších

Meranie teploty detí môže byť bezproblémové a rýchle. Výrobca zdravotníckych pomôcok HARTMANN-RICO ponúka bezdotykový infračervený teplomer. Okrem telesnej teploty ním možno zmerať teplotu mlieka v detskej fľaši či vody vo vaničke.

 

Thermoval baby image web

 

Nový infračervený teplomer Thermoval Baby dokáže zmerať teplotu bez potreby priameho kontaktu. Kojencom či batoľatám netreba rušiť spánok ako je to pri meraní s klasickými teplomermi. Namiesto rozbaľovania plienok stačí pár sekúnd podržať snímač teplomera vo výške 3-5 cm nad pokožkou a pohybovať s ním 3 sekundy od stredu čela k spánku. Ukončenie merania ohlási tichá modrá kontrolka, v prípade zvýšenej teploty sa rozsvieti kontrolka červená. Teplomer sa ovláda jedným tlačidlom a v pamäti si uchováva hodnoty posledných 10 meraní.

 

 

 

Thermoval_baby_přístroj webTeplomer Thermoval Baby prináša rýchle a komfortné bezdotykové meranie, ktoré ocenia nielen babätká, ale aj rodičia neposedných detí či ošetrovatelia starších ľudí

 

 

Mamičky ocenia nielen jeho rýchlosť a jednoduchosť, ale aj všestrannosť – zmerať ním môžu aj teplotu predmetov či tekutín, teda aj mlieka vo fľaši a vody vo vaničke. Postačí zmeniť režim na meranie predmetov. Pri namierení prístroja do otvoreného priestoru môžu rovnako rýchlo zistiť aj teplotu vzduchu.

Thermoval_baby_krabička webThermoval Baby je bežne dostupný v lekárňach, s odporúčanou cenou 46,60 eur

 

Kvapalinu je dobré pred meraním premiešať, teplota vo vnútri predmetu môže byť výrazne teplejšia alebo chladnejšia než na jej povrchu. Citlivosť senzora môže ovplyvniť kondenzovaná para, preto sa teplota nemeria nad vriacou vodou. Rovnako je potrebné predchádzať vniknutiu kvapaliny do vnútra prístroja, nie je vodotesný. Pre presné meranie je tiež dôležité, aby teplomer aj predmet merania boli pred meraním aspoň 30 minút v miestnosti s izbovou teplotou.

 

 

 

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť