Horský krištáľ – je jedným z najúčinnejších liečivých kryštálov

Horský krištáľ má unikátnu špirálovú kryštalickú formu. Vyskytuje sa v mnohých farbách. Je cenený ako meditatívny kameň, pretože posilňuje psychické a spirituálne vlastnosti človeka.

Názov pochádza z gréckeho slova: krystalos/ kryos. V preklade s významom: ľad, chlad. V staroveku si ľudia mysleli, že krištáľ je silne zmrazený ľad a že sa nemôže nikdy roztopiť.

Krištáľ je na pohľad krásny a vzhľadom reprezentuje všetky svoje spirituálne kvality. Je jedným z najúčinnejších liečivých kryštálov a najsilnejších zosilňovačov energie na Zemi. Pohlcuje, ukladá, uvoľňuje a reguluje energie. Dokáže eliminovať geopatogénne zóny a transformovať negatívne energie. Častokrát sa umiestňuje aj k iným kameňom, ktoré dokáže čistiť. Na vibračnej úrovni umožňuje práca s horským krištáľom naladenie na špecifickú energiu, ktorú potrebujeme na uzdravenie alebo na splnenie duchovnej úlohy. Uvádza energiu do najdokonalejšieho možného stavu a odstraňuje vzniknutú nerovnováhu.

Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány a jemnejšie vyššie telá (kóše). Súčasne vedie ku hlbokému prečisteniu duše a spojeniu duševnej dimenzie s mysľou. Ak sa použije pri meditácii, dokáže odfiltrovať všetky rušivé vplyvy. Krištáľ sa používa v mnohých holistických a alternatívnych terapiách. Prikladá sa na telo, vkladá sa do spievajúcich tibetských misiek, používa sa pri práci s laičkami, pri aromaterapii zvyšuje účinky esenciálnych olejov.

Terapia s kryštálom je bezpečná

Môže sa používať súbežne so západnou a východnou medicínou založenou na medikamentoch alebo prírodných doplnkoch či bylinách. Nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky. Výhody liečenia krištáľmi prebieha na niekoľkých úrovniach. Snáď najčastejším prínosom je hlboké uvoľnenie pri rôznych formách relaxácie. Takéto hlboké uvoľnenie je užitočné pri liečbe stresu a úzkosti. Môže tiež pomôcť zmierniť napätie svalov, ktoré vyvolávajú chronické bolesti psychosomatického pôvodu.

Na emocionálnej a duchovnej úrovni môžu kryštály pomôcť zvýšiť sebaúctu, podporiť jasnosť a inšpirovať zmysel pre vnútorný mier a pokoj. Jeho liečivé účinky môže využívať hocikto. Ak ste ale skeptickí, prirodzene sa zatvoríte. Z tohto dôvodu má kľúčovú úlohu otvorená myseľ bez predsudkov alebo predpokladov.

Niektorí ľudia veria, že liečivé kryštály fungujú ako čarovný prútik a že všetko bude okamžite lepšie. Pravdou je, že za kryštálovým liečením neexistuje žiadna „mágia“. Namiesto toho posilňujú to, na čom už pracujete. Sú veľmi interaktívne a spoliehajú sa na to, že sa aktívne zapájate do svojej vlastnej duchovnej cesty.

Danka, Tvoja Joga

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť