Herečka Zuzana Vačková prvýkrát na minimaratóne

Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sa zúčastnila aj slovenská herečka Zuzana Vačková. S časom 00:34:20 odbehla svoj prvý minimartón. Podujatia sa zúčastnila, aby spolu s ďalšími 280 bežcami, prevažne amatérmi, upozornila na ochorenie mnohopočetný myelóm, na potrebu jeho včasného diagnostikovania a v neposlednom rade i na potreby pacientov trpiacich na toto onkologické ochorenie. Vačková slávi vo februári päťdesiatku.

 

FOTO: Vačková pritom o pár týždňov slávi päťdesiatku. Jej kondíciu a bojovnosť netreba závidieť, ale vziať si za príklad…

 

 

Trpká skúsenosť v živote obľúbenej herečky

Zuzana sa rozhodla zapísať na listinu účastníkov z osobných dôvodov. O pár dní to bude rok, čo s rovnako zákerným onkologickým ochorením stretla v rodine. „Tiež sme sa spočiatku nevedeli dopátrať správnej diagnózy. Niekoľko mesiacov lekári liečili moju mamu na niečo úplne iné ako bola chorá. Pri mnohopočetnom myelóme je to veľmi podobné. Jeho príznaky sú ľahko zameniteľné s inými, menej vážnymi ochoreniami. Únava, bolesti kĺbov či kostí… veď koho dnes nebolí chrbát… Včasná diagnostika je preto najdôležitejšia. Keďže mám aj ja osobnú skúsenosť s onkologickým ochorením, tak je pre mňa úplne prirodzené, že keď sa dá podporiť takáto myšlienka, okamžite idem“, vyznala sa empatická herečka, ktorá si získala priazeň divákov aj ako vždy pozitívne naladená Alica zo seriálu Panelák či veselá teta Rosie z Muzikálu Mamma mia!.

 

 

 

 

FOTO: zľava: Zuzana Vačková, Matej Spišiak, Miroslava Syllabová

 

Minimaratón zdolala tiež v spoločnosti olympijského trénera chôdze Mateja Spišiaka a jeho priateľky Miroslavy Syllabovej, slovenskej plavkyne, reprezentantky Slovenska na olympijských hrách v Londýne v disciplíne 50 m voľný spôsob.

 

Podľa informácií Slovenskej myelómovej spoločnosti ročne sa na Slovensku nájde približne 130 pacientov s mnohopočetným myelómom.

 

 

FOTO: Zuzana Vačková povzbudzuje bežcov veľkého maratónu v Košiciach

 

Mnohopočetný myelóm je zriedkavé ochorenie kostnej drene, vyskytujúce sa predovšetkým vo vekovej kategórii 60 – 70 rokov. U mladých ľudí vo veku 20 – 40 rokov sa toto ochorenie vyskytuje zriedkavejšie, avšak ani tu nie je výnimkou. Odborníci sa domnievajú, že jeho výskyt môže byť v skutočnosti oveľa vyšší, preto upozorňujú na jeho existenciu a prvotné príznaky.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť