Folklórny súbor Slovenskí rebeli na doskách Radošinského naivného divadla

Na doskách Radošinského naivného divadla už 27. augusta predstaví súbor Slovenskí rebeli folklórny muzikál Helenka, plný lásky, tanca a hudby. Príbeh bol inšpirovaný životom starej mamy dramaturga súboru Jozefa Černeka.

Stanislav Štepka pôsobí ako jediný a jedinečný autor v Radošinskom naivnom divadle od jeho vzniku, v roku 1963. Okrem mnohých iných úspešných hier, napísal aj hru Jááánošííík, ktorou inšpiroval k tvorbe súbor Slovenskí rebeli. Práve toto dielo patrilo k prvým, ktoré zinscenovali.

Folklórny muzikál Helenka

Minulý rok v decembri prišli na divadelnú scénu s úspešným folklórnym muzikálom Helenka, ktorý je v poradí piatym muzikálom v ich podaní. Folklórom motivovaný súbor Slovenských rebelov sa hlási k Radošinskému naivnému divadlu ako k svojej veľkej inšpirácii. Stanislav Štepka totiž svojou tvorbou ovplyvnil celé ich dielo a teraz im dal príležitosť predstaviť svoj folklórny muzikál Helenka na jeho domácej scéne.

Slovenskí rebeli pod dramaturgiou Jozefa Černeka odohrajú 27. augusta o 19:00 hod. na doskách Radošinského naivného divadla svoj folklórny muzikál Helenka.

Takmer obyčajný príbeh o neobyčajnej žene plný lásky, tanca a hudby, je inšpirovaný životom Černekovej starej mamy. Helenka žila pred takmer 100 rokmi, ale jej príbeh je stále hmatateľný, aktuálny a prítomný aj v dnešnej modernej dobe.

Je to príbeh osudom ťažko skúšanej ženy, ktorá prišla o svoje prvé dieťa, bola nútená sa presťahovať a spolu s rodinou prišla o celý majetok. Aj napriek všetkým týmto skutočnostiam je muzikál farebný a veselý. Dielo poukazuje na jednu z najdôležitejších hodnôt života – na rodinu. Režisér Jozef Černek ponúka prostredníctvom svojho predstavenia každému divákovi možnosť zamyslieť sa nad hlavným posolstvom príbehu, ktoré znie: „rodina je všetko.“

O súbore Slovenskí rebeli

Folklórom inšpirovaný súbor Slovenskí rebeli je zvláštny fenomén. Presadil sa najmä muzikálmi, ktorým Rebeli dali prívlastok folklórne. Inšpirujú sa tancami z rôznych regiónov Slovenska. Do svojich programov komponujú najmä rôzne obrady, rituály a zvyky našich predkov. Ich predstavenia oplývajú humorom a výkony sa vymykajú rámcom amatérskeho – ochotníckeho divadla.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť