Filip Šebo o MS v strednom triatlone: Jediný rival pre mňa som ja sám

Bývalý futbalový reprezentant a triatlonista Filip Šebo sa postaví na trať “Half Distance” v rámci Majstrovstiev sveta v strednom triatlone, ktoré bude aj tento rok hostiť športový areál x-bionic sphere v Šamoríne. Akcia sa uskutoční cez víkend 1. – 2. júna 2019.

Ako chutia MS na Dunaji už viete z minulého ročníka. Ako hodnotíte tieto preteky, jednotlivé etapy trate a podmienky pre triatlon, ktoré Šamorín ponúka?

Pre mňa je to jeden z najväčších športových eventov roka na Slovensku. Vysoko profesionálny víkend so všetkým, čo k tomu patrí. Každý rok sa teším, že môžem byť jeho súčasťou.

Máte vo svojej kategórii nejakého rivala, ktorého by ste chceli toho roku svojim výsledkom pokoriť?

Jediný rival pre mňa som ja sám. Chcel by som si zlepšiť finálny čas, ale v cieli s úsmevom na tvári.

Do ktorej z disciplín triatlonu sa zahrýzate najradšej?

Najradšej mám asi štart vo vode. Po ňom už totiž niet cesty späť. (smiech)

Čo Vás ženie vpred v tých najťažších chvíľach?

Motiváciou v triatlone je pre mňa prekonať samého seba.

Ale po tridsiatke to vraj už ide ťažšie. Športovcom vraj začína klesať výkonnosť, spomaľuje sa regenerácia… Čo na to hovoríte?

Ja sa cítim super a mám 35. Takže na nejaké “vraj” neverím a je mi jedno, čo sa hovorí. Každý je zodpovedný sám za seba a keď ma niekto zdravý životný štýl, tak si myslím, že môže športovať aj celý život.

Trénovali ste s Richardom Vargom, ktorý, žiaľ, toho roku na štart v Šamoríne nenastúpi. Čo vám dala táto skúsenosť?

Dovolím si povedať, že vďaka Rišovi rozumiem slovu “triatlon”. Je to človek, ktorý ma s ním zoznámil, výborný kamarát a v mojich očiach hlboko nedocenený športovec na Slovensku. Jednoznačne so Saganom a Vlhovou najlepší medzi individualistami.

Ako hodnotíte po dlhšom čase fakt, že ste medzi nimi, že ste prehodili výhybku z kolektívneho športu na individuálny?

Úplne v poriadku. Bol to jeden z dôvodov prečo som sa vôbec pre triatlon rozhodol. Chcel som byt sám na sebe závislý, dostáť zo športu to, čo mu dávam. A to tu platí na sto percent.

Je ťažké uživiť sa triatlonom? Ako zvládate túto stránku života?

Týmto športom sa na Slovensku uživiť nedá. Žiaľ, peniaze sa u nás delia tak, ako sa delia, a preto okrem Riša Vargu a Romany Gajdošovej nemáme profesionálnych triatlonistov. Aj keď talentov je veľa… Presviedčam sa o tom na každých pretekoch a je mi nesmierne ľúto, keď vidím ten rozdiel medzi nimi a napríklad futbalistami. Keby to bolo v mojich silách, toto by bolo prvé, čo by som zmenil. Ďakujem za rozhovor.

Info o MS sveta v strednom triatlone:

Už po tretíkrát sa v dňoch 1. – 2. júna 2019 predstaví svetová triatlonová elita na pôde športového areálu x-bionic® sphere v Šamoríne. Triatlonový šampionát The Championship 2019, organizovaný Challenge Family a športovým areálom x-bionic® sphere, patrí medzi najprestížnejšie triatlonové preteky na svete a svojou náročnosťou je výzvou aj pre tých najlepších profesionálov. Atléti budú súťažiť aj o prémiu vo výške 150 tisíc eur. Vstup na podujatie pre verejnosť a fanúšikov športu je zdarma.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť