DESAŤ miest, kde znovu načerpáte silu a vnútorný pokoj

Často spomínaný aktívny aj pasívny odpočinok je jedným z vhodných spôsobov, ako načerpať stratenú energiu. Spoločne s cestovaním a poznávaním vrátia telu a mysli harmóniu. Inšpirujte sa tipmi Kiwi.com a naplánujte si „retreat“ za humnami či na opačnom konci sveta už teraz.

India: kolíska jogy

Okrem múzeí, slávnych pamiatok, horských túr a paraglidingu s výhľadom na úchvatné Himaláje, je India v neposlednom rade kolískou jogy.

Vďaka meditáciám a lekciám jogy (ktoré môže viesť dalajláma, keď budete mať veľké šťastie) získate späť životnú rovnováhu, vnútorný pokoj a načerpáte silu na nasledujúce mesiace. Podľa dát z vyhľadávaní na Kiwi.com popularita letov do Indie medzi Slovákmi stúpla tento rok o 325 %.

Indonézia – Bali: špeciálne vodné procedúry

Biele piesočné pláže, koralové útesy, starobylé chrámy, sopky a vodopády – Bali je vyhľadávaným miestom pre milióny turistov. Joga a meditácia k Bali patria rovnako ako k Indii, na svoje si tu prídu začiatočníci aj pokročilí.

Rezorty ponúkajú veľa možností relaxácie, medzi tie menej známe patria napríklad špeciálne vodné procedúry aquatic bodywork alebo lekcie yoga&clay, ktoré kombinujú cvičenie a prácu na hrnčiarskom kruhu, čím umožňujú účastníkom zblížiť sa so svojim telom a mysľou. Podobne ako v prípade Indie, vyhľadávanie letov zo Slovenska do Indonézie zaznamenalo medziročný nárast o 320 %. Slovenskí cestovatelia teda pravdepodobne hľadajú cestu za oddychom.

Slovensko: termálne pramene

Priamo pod majestátnymi Vysokými Tatrami sa nachádza stredisko Bešeňová, ktoré patrí medzi najvyhľadávanejšie slovenské kúpele. Termálne pramene zahrejú vaše telo i dušu – cena je primeraná a samotná návšteva si nevyžaduje zdĺhavé plánovanie vopred.

Spojené štáty – Havaj: pre milovníkov adrenalínu

Pre milovníkov adrenalínu ako spôsobu relaxácie je Havaj tým pravým miestom. Ponúka ideálne podmienky na surfovanie, zoskoky padákom, bungee jumping, paddleboarding, jazdu na kajaku, šnorchlovanie či turistiku.

Na pláži si môžu cestovatelia zasa dopriať oddych, jogu a masáže. V uplynulých rokoch vyhľadávajú Slováci najčastejšie z amerických destinácií New York, Los Angeles, Miami, San Francisco a Seattle.

Na Havaj sa dá dostať mnohými spôsobmi, Kiwi.com vďaka svojej inovatívnej technológii virtuálne prepojených letov dokáže ponúknuť zákazníkom jedinečné spojenia rôznych leteckých spoločností, ktoré obvykle vzájomne nespolupracujú.

Japonsko: prírodné kúpele

Japonsko je známe svojimi tradičnými prírodnými kúpeľmi. Obzvlášť mesto Hakone, obklopené termálnymi prameňmi a s výhľadom na posvätnú sopku Fudži, je vyhľadávaným miestom odpočinku a regenerácie tela a mysle.

Uprostred rovnomenného národného parku sa môžete kochať výhľadom na prírodné krásy a popíjať pritom zelený čaj, kávu alebo víno.

Česká republika – Karlové Vary: české Monako

V blízkosti domova sa nachádza aj české kúpeľné mesto Karlove Vary, ktoré je za normálnych okolností pre turistov pomerne drahou záležitosťou, avšak v dôsledku pandémie sa ceny výrazne prepadli. Karlove Vary v sebe ukrývajú veľké čaro, mesto ponúka možnosti pobytu v rade luxusných hotelov až po malé útulné apartmány a spoločne s miestnymi kúpeľmi to vytvára atmosféru, ktorá je veľmi podobná Monaku. Atmosféru dotvára aj samotná história tejto oblasti, ktorá siaha až do 16. storočia, keď boli Karlove Vary miestom stretávania európskej aristokratickej smotánky.

Rakúsko: zrejúce vinice

Susediaci región Dolného Rakúska, v ktorého centre leží Viedeň, ponúka návštevníkom okrem iného možnosť návštevy termálnych prameňov a kúpeľných oáz s výhľadom na Alpy, zrejúce vinice alebo mierne sa vlniacu krajinu.

Maďarsko – Budapešť: Paríž východu

Budapešť, hlavné mesto Maďarska, je známa predovšetkým ako kúpeľná destinácia, ktorá svojim návštevníkom ponúka veľké množstvo prírodných termálnych prameňov.

Mesto navštevovali už Kelti, Rimania a Turci, aby si užili lokálne kúpele. Budapešť mala prezývku „Paríž východu“ – a svoju povesť toto očarujúce a fotogenické mesto potvrdzuje, stačí sa vydať na prechádzku jeho ulicami. Ceny sú tiež veľmi príjemné a v Maďarsku zvyčajne zaplatíte za rovnaký tovar alebo službu menej ako na Slovensku.

Taliansko: vínoterapia

Taliansko ponúka množstvo kúpeľných destinácií, ktoré sa nachádzajú v blízkosti známych turistických oblastí ako sú Miláno, Rím a Neapol.

Hoci zdraviu prospieva už samotné stredomorské podnebie, stávkou na istotu je návšteva niektorého z očarujúcich kúpeľných rezortov od Gardského jazera cez Toskánsko až po Ischiu. Vínoterapia, termálne vody a bahenné terapie sú len niektorými z blahodarných aktivít, ktoré táto krajina ponúka.

Španielsko: zafírové pláže

Zafírové pláže Menorky, ostrov sopiek Lanzarote, dychberúce horské výhľady v regióne Astúria alebo divoké pobrežie v oblasti Costa Brava – Španielsko má naozaj čo ponúknuť. Všetky tieto destinácie sú skvelými miestami na načerpanie nových síl, čo je po viac než ročnom lockdowne potreba.

Ilustračné obrázky: pixabay.com

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť