Dehydrovaná pokožka. Akú úlohu má voda v našom tele?

 

Voda, podobne ako vzduch, je nevyhnutným predpokladom pre život. Predstavuje približne 65% celkovej hmotnosti dospelého človeka, takže osoba s hmotnosťou 70 kg zadržiava približne 49 litrov vody, z čoho 15% sa nachádza v pokožke.Koriálna vrstva (v

Vrchná vrstva pokožky, prirodzene chránená hydrolipidovou vrstvou, obmedzuje proces odparovania vody.

 

ID-100114238

 

Čím je charakteristická dehydratovaná a citlivá pokožka?

Pre pokožku sú typické nepríjemné pocity napätia, ktoré majú rôznu intenzitu a frekvenciu, pleť stráca svoj prirodzený lesk. Následne sa stáva zraniteľnejšou a reaktívnejšou.

 

Čo môže spôsobovať tieto problémy?

Problémy môžu byť rôzneho pôvodu: faktory životného prostredia (znečistenie, klimatizácia…), klimatické podmienky (vietor, zmeny teploty, slnečné žiarenie). Príčinou dehydrovanej pokožky môžu byť tiež psychické problémy a hormonálne poruchy, rovnako ako aj prirodzený proces starnutia.

 

Aká hygiena je najvhodnejšia pre dehydratovanú a citlivú pokožku?

Každý deň, ráno a večer, používajte výrobok určený na hygienu, vhodne obohatený o zvlhčujúce aktívne zložky, ktorý veľmi jemne očistí vašu pokožku bez toho, aby ju zbavil tukov (ktoré súvisia s bariérovou funkciou). Predtým, ako použijete vhodný výrobok na starostlivosť o pokožku, jemne a dôkladne ju vysušte.

 

FOTO: www.freedigitalphotos.net/

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť