Cholesterol – riziko pre vaše cievy. Domáci test prezradí jeho hladinu

Vysoký cholesterol predstavuje jeden z najzávažnejších rizikových faktorov ateresklerózy a jej komplikácií, akými sú, napríklad, srdcový infarkt či mozgová porážka. Dnes si už môžete preveriť jeho hladinu veľmi jednoducho v domácom prostredí. Výsledky sú rýchle a ich presnosť je porovnateľná s laboratórnymi testami. 

veroval-test-cholesterol-sk_bocni-pohled_orez-web-kompri

“Výhodou testu je, že takmer okamžite a v domácich podmienkach získate cennú informáciu, či sú vaše obavy opodstatnené a je potrebné vyhľadať lekára, alebo je všetko v poriadku,” vysvetľuje Markéta Pilná, produktová manažérka spoločnosti HARTMANN – RICO a dodáva: “V prípade pozitívneho výsledku by mala nasledovať neodkladná návšteva lekára, ďalšie vyšetrenia a stanovenie diagnózy a liečebného procesu.”

5 dôvodov pre domáci test Cholesterol

1. Diagnostická metóda vhodná pre všetky vekové kategórie (aj deti)

2. Rýchlosť výsledku – len 3 minúty

3. Možnosť diskrétneho prevedenia v pohodlí domova

4. Prevencia v období mezi klasickými prehliadkami u lekára

5. Presnosť viac než 96 %

Stačí iba jedná kvapka krvi, ktorú odoberiete pribalenou lancetou. Krv nakvapkáte na testovacie koliesko a o do troch minút môžete odčítať výsledok.

abstract_cholesterol_1  abstract_cholesterol_2   abstract_cholesterol_3

 

Každý domáci test Veroval obsahuje návod s podrobnými inštrukciami, ktoré vás testovaním prevedú krok po kroku. K všetkým druhom testov tohoto radu sú k dispozícii aj inštruktážne videá na webe http://veroval.info/sk-SK a Youtube kanáli spoločnosti HARTMANN – RICO. Domáci test Veroval Cholesterol je voľne dostupný v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb za odporúčanú cenu 14,79 eur.

ID-10048669

Choroby obehového systému sú vôbec najčastejšou príčinou úmrtí na svete. Ročne si tento druh ochorenia vyžiada vyše 17 miliónov obetí. Podľa WHO by sa však až 80% týchto prípadov dalo riešiť prevenciou. Zmerať výšku hladiny cholesterolu teraz možno aj domácim testom.

“S vysokým cholesterolom zápasí stále viac ľudí, žiaľ výnimkou nie sú ani veľmi mladí ľudia. Je dôležité nepodceňovať prevenciu a pravidelne hladinu cholesterolu v krvi sledovať. Tu môže byť nápomocná práve domáca diagnostika,” vysvetľuje MUDr. Jana Bendová, všeobecná lekárka pre dospelých.

Cholesterol sa tvorí v pečeni a hrá dôležitú úlohu pri mnohých telesných funkciách, napríklad pri tvorbe bunkových membrán. Existujú dva druhy cholesterolu. “Dobrý” HDL cholesterol je užitočný, pretože odvádza cholesterol z ciev do pečene. Takzvaný “zlý” LDL cholesterol sa v prípade nadbytku usádza na stenách ciev a postupne ich upcháva.

Jeho zvýšená hladina je rizikový faktor vzniku kôrnatenia tepien (aterosklerózy), ktoré zhoršuje krvné zásobenie srdcového svalu a nakoniec môže viesť až k uzavretiu ciev a k srdcovému infarktu. Test Veroval prezradí celkovú hladinu cholesterolu v krvi. Vysoký cholesterol nebolí, ale prevencia a zodpovedný prístup k vlastnému zdraviu môžu predĺžiť život aj o desiatky rokov.

 

Iustračné foto: www.freedigitalphotos.net/

 

SÚŤAŽ! Vyhrajte balíček od spoločnosti Hartman Rico

 

dsc_0066

Odpovedzte správne na otázku: Kde sa tvorí cholesterol?

Odpovede posielajte na adresu magazin.zenam@gmail.com do 15. januára 2017

Dvoch z vás  odmeníme balíčkom výrobkov od spoločnosti Hartman RIco

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť