Ako sa postarať o svoje psychické zdravie počas karantény? Pomôžu videá

Karanténa či dlhé zdržiavanie sa osamote má výrazný vplyv aj na naše duševné zdravie. A psychika zas významne ovplyvňuje celkovú obranyschopnosť organizmu.

Sme vystavení náročnej situácii, musíme sa vyrovnať s obmedzeniami a novými situáciami, nad ktorými sme donedávna nemuseli ani premýšľať.

No a práve starostlivosť o psychické zdravie je teraz omnoho dôležitejšia, než kedykoľvek predtým.

„Venovať zvýšenú pozornosť psychickému zdraviu je v aktuálnej situácii reflektujúcej ochorenie COVID-19 viac než len dôležité, nakoľko práve psychika významne ovplyvňuje našu imunitu a teda celkovú obranyschopnosť organizmu, ale aj celkové vnímanie vzniknutých situácií, ktoré si vyžadujú pozornosť zo strany mnohých jednotlivcov,“ hovorí psychológ Robert Krause.

Zdravie – telesné aj duševné je podľa neho neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného fungovania a preto je priam až žiadúce priblížiť oblasť psychického zdravia širšej verejnosti. 

„Zmena stereotypu, sociálna izolácia, nadmerná vnútorná tenzia či frustrácia významne vplýva na naše psychické prežívanie,“ dodáva Krause.

Videa poradia, ako ďalej

Union zdravotná poisťovňa preto prichádza v spolupráci s uznávaným psychológom Robertom Krausem so sériou videí, ktoré sú venované práve ochrane duševného zdravia.

„Nikomu z nás neprospieva karanténa a odlúčenie od ľudí. Cieľom videí je poradiť ľuďom ako sa postarať o svoje psychické zdravie v čase trvania karantény a všetkých mimoriadnych opatrení, ktoré majú výrazný vplyv na naše životy. Verím, že séria pomôže ľuďom prekonať nápor na psychiku,“ povedala Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne.

Ako ďalej doplnila, videá sa budú venovať témam ako práca z domu, vzťahom, významu fyzickej aktivity pre naše zdravie, relaxácii, rodičom a deťom v izolácii, či sociálnej izolácii.

Všetky videá bude možné postupne nájsť na webovej stránke Union zdravotnej poisťovne, rovnako aj na facebookovej a youtubovej stránke Unionu.

https://www.union.sk/union-pomaha-dusevnemu-zdraviu-a-psychike

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť