5 výletov na jar. Spoznajte čokoládový Londýn aj van Gogha v tulipánoch

Hoci dovolenka v jarných mesiacoch u nás zatiaľ nemá tak veľkú tradíciu, pre niektoré destinácie je to najideálnejšie obdobie na návštevy. Kam teda v nadchádzajúcich týždňoch utiecť pred jarnou únavou a kde čerpať energiu na leto? Predstavíme vám tipy pre jar 2015.

 

Tip: Jarný Londýn praje gurmánom

 Londyn3

 

Posledný víkend v marci Londýn hostí čokoládový festival. Aj návštevníci, ktorí si strážia figúru, sa festivalu nemusia oblúkom vyhýbať, pretože v ponuke sú aj také špeciality, akými sú čokoládové masáže či čokoládové zábaly. Ak uprednostňujete dobrú kávu a radi by ste sa o nej a jej príprave viac dozvedeli, nenechajte si ujsť londýnsky kávový festival. V dvesto päťdesiatich stánkoch môžete vyskúšať kávu od najlepších svetových baristov, ochutnať cudzokrajné špeciality, naučiť sa maľovať mliekom do kávy alebo si vypočuť novinky britskej aj zahraničnej hudobnej scény.

 

Tipy na dovolenku:

Westbury ***, 3 dni, raňajky, letecky, od 346 eur, viac tu

 

 

Tip: Pozorovanie vzácnych korytnačiek na Trinidadu

 ID-10011378

Tento ostrov v Karibskom mori je totiž domovom kožatky veľkej – najväčšej žijúcej morskej korytnačky na svete, ktorá patrí medzi kriticky ohrozený druh. Od marca do júna môžete práve na Trinidade vidieť týchto korytnačiek aj viac ako štyristo počas jednej noci. Zaujímavosťou ale je, že ich nájdete len na pláži Grande Riviere. Cez deň tak môžete na tomto karibskom ostrove pozorovať viac ako šesťsto rôznych druhov motýľov alebo štyristopäťdesiat druhov vtákov. Opomenúť sa nedá ani vynikajúca kuchyňa a vyhlásené miestne rumy. „Ak sa v nedeľu budete vyskytovať v severnej časti ostrova, môžete vidieť ďalšiu zvláštnosť Trinidadu, a to takzvaný lime, čo je piknik, pri ktorom miestni umiestňujú stoly a stoličky v blízkosti vody alebo priamo do nej. Môže sa vám tak stať, že sa pri pozvaní na obed či na miestny rum dosť namočíte,“ upozorňuje na netradičné zvyky Ivan Šidla, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia, ktorá je najväčším internetovým predajcom dovoleniek na Slovensku.

 

Tipy na dovolenku:

Magdalena Grand Beach Resort *****, 9 dní, raňajky, letecky, od 1 781 eur, viac tu

 

 

Tip: Nezabudnuteľná Veľká noc v Španielsku

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Cibeles Fountain, Madrid

 

Oslávte veľkonočné sviatky tento rok inak. Vydajte sa do Španielska prežiť Semana Santa alebo Svätý týždeň. Atmosféra španielskych miest s kajúcnikmi oblečenými do kápi so zapálenou sviečkou v ruke, kráčajúcich za zvuku tlmených úderov bubnov vás prenesie späť do stredoveku a rozhodne budete mať ešte dlho na čo spomínať. Ak dávate prednosť veselším oslavám, tak si zvoľte uvoľnenejší sevillský jarný festival. Dva týždne po Svätom týždni prevoňajú ulice Sevilly pomarančové kvety a jazmín. Na jednom mieste tak môžete zažiť to najlepšie, čo Španielsko ponúka. V prípade, že sa vydáte na juh Španielska s deťmi, rozhodne nezabudnite pred odjazdom navštíviť útulok pre oslov v Nerje, kde si deti môžu vybraného oslíka samy nakŕmiť, pohladiť alebo sa na ňom zviesť. Nájdete tam dokonca aj kone, prasatá, kozy či psy.

 

Tipy na dovolenku:

Playa Bonita****, 8 dní, polpenzia, letecky, od 495 eur, viac tu

 

 

Tip: Nájdite van Gogha v tisícke tulipánov

Holandsko - Amsterdam3

Ak už dlhšiu dobu zvažujete cestu do Amsterdamu, nie je lepšia voľba než sa tam vybrať práve na jar. V tomto období sa návštevníkom sprístupnia tie najkrajšie jarné záhrady na svete Keukenhof. Tie sa otvárajú 20. marca. Od mesta sú vzdialené asi 40 minút autobusom. Rok 2015 bude v týchto záhradách dokonca rokom slávneho holandského maliara Vincenta van Gogha. Jeho portrét alebo selfie, ako je výstava nazvaná, sa má premietnuť do kvetinových porastov a stvárniť jeho podobu v tisícoch tulipánov. Organizátori výstavy ale nezabúdajú ani na aktivity pre deti, tie sa budú môcť zúčastniť hľadania pokladu, prebehnúť bludiskom alebo navštíviť detskú farmu. Ak máte záujem o dôkladnejšie preskúmanie samotného Amsterdamu môžete využiť služieb Amsterdam Canal Bus, ktorý zaisťuje okružnú plavbu po meste. Za jeden deň sa platí necelých 20 eur pre dospelú osobu.

 

Tipy na dovolenku:

Atlas hotel ***, 4 dni, letecky, raňajky, od 401 eur, viac tu

 

 

Tip: Jarná romantika pod rozkvitnutými čerešňami

ID-100160329

 

Jar praje zamilovaným, a tak sa vydajte už v apríli do japonskej Osaky. V záhradách osackého hradu totiž nájdete viac ako štyri tisíc kvitnúcich sakúr alebo čerešní. „Pravdepodobne tu stretnete aj mnoho miestnych, pretože obdobie kvitnutia čerešní má v Japonsku dokonca aj svoj vlastný sviatok Hanami, ktorého zmyslom je tešiť sa z pohľadu na čerešne obsypané kvetmi. Zároveň je tento sviatok pripomenutím toho, že žiadna krása netrvá večne,“ vysvetľuje Ivan Šidla z cestovnej kancelárie Invia, ktorá sprostredkúva pobyty v mnohých zaujímavých destináciách. Až sa dostatočne vynadívate na kvety čerešní, nezabudnite navštíviť Shitennoji – prvý budhistický chrám postavený v Japonsku. V prípade škaredého počasia nevynechajte onsen, čo sú japonské kúpele pri horúcich prameňoch.

 

Tipy na dovolenku:

Japonsko, 8 dní, letecky, raňajky, od 1 913 eur, viac tu

 

 FOTO: INVIA, www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť