Sima Martausová sa teší na vianočné pečenie, ale hlavne na koncert v Tatrách

Nastávajúce vianočné obdobie je pre Simu Martausovú jedným z najkrajších a najradostnejších v roku. Okrem toho, že význam Vianoc vníma z duchovného hľadiska, užíva si aj bežné radosti, ktoré  sú so sviatkami pokoja spojené. 

Dokonca aj vo svojom repertoári má viacero vianočných piesní. Okrem Vianoc a hudby tiež miluje Vysoké Tatry a aj preto sa rozhodla tieto tri veci spojiť na svojom povianočnom koncerte v slovenských veľhorách.

Vianoce majú pre Simu Martausovú špeciálny význam a užíva si ich vždy plnými dúškami. „Ako veriaca, Vianoce vnímam najmä z toho duchovného hľadiska. Teším sa z narodenia Krista, ale zároveň si na vianočnom období užívam aj tie malé bežné radosti, ako je pečenie koláčikov, varenie punču, stretávanie sa s blízkymi,“ prezradila speváčka. Za svojich blízkych považuje aj svojich fanúšikov a koncert Vianoce v Tatrách, ktorý absolvuje už 29. 12. 2019 v Tatranskej Lomnici, venuje aj im.    

Nové aj osvedčené songy

Rodáčka z Považskej Bystrice, ktorá už viac ako 7 rokov profesionálne teší fanúšikov svojou hudbou, vydala v roku 2019 už svoj piaty album s názvom Len tak sa stíšim, na ktorom sa nachádza napríklad aj hit Nenahraditeľná v akustickej verzii či duet s Adamom Ďuricom Holubička.

Počas tatranského vianočného koncertu zaznejú pesničky nielen z tohto albumu, ale aj z tých predchádzajúcich.

Sviatočnú atmosféru umocnia skladby, ktoré oslavujú azda najkrajší čas roka „Mám zložených viac vianočných vlastných piesní, tak sme si povedali, že do playlistu zaradíme aj tie. Budeme hrať napríklad aj Vianočné šalalí, kde sa ľudia môžu zapojiť, ale aj vážnejšie a pomalšie vianočné piesne, ktoré som zložila,“ tvrdí Sima.

Vianočné pesničky aj novinky

Či mladá speváčka zaspieva aj  ďalšie známe vianočné piesne či koledy z pera iných umelcov zostáva zatiaľ pod rúškom tajomstva.  Okrem vianočne ladených pesničiek však plánuje zahrať aj úplné novinky z albumu, ktorý práve pripravuje.

Slabosť pre Tatry

Speváčka vyhlasuje „Tatry milujem, a preto sa teším, že bude mať koncert práve v krásnom prostredí hôr.“ Nie je však obyčajným milovníkom veľhôr.

V minulosti už zdolala Lomnický či Gerlachovský štít, no najväčšie sústo, ktoré zvládla, bol Mont Blanc v Savojských Alpách, ktorý považuje za jeden z najväčších adrenalínových zážitkov vo svojom živote,

kde si siahla na dno svojich síl, no úspešne prekonala sama seba. Aj preto majú veľhory jej obrovský rešpekt a obdiv. Zároveň je rada, že jedny má tak blízko a rada sa do nich vracia.

Komorný koncert

Tatranský koncert bude mať, prirodzene, nádych vianočnej atmosféry. Koncert, na ktorom vystúpi so svojou kapelou a vokalistkou bude preto jednoduchý, komorný a intímny.

„Na všetkých, s ktorými sa stretneme na našom koncerte v Tatrách, sa veľmi teším, verím, že prežijeme krásny, pokojný, hudobný večer v prírode. Prajem každému požehnané vianočné obdobia a radosť a pokoj do srdca,“ posiela speváčka odkaz všetkým ľuďom dobrej vôle.

Viac info o koncerte: https://facebook.com/events/430684530944466/?ti=cl

Vstupenky: https://vstupenky.maxiticket.sk/sima-martausova-vianoce-v-tatrach-tatranska-lomnica-2019

WEB: https://www.simamartausova.sk/

FB: https://www.facebook.com/simamartausovaofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/simamartausova/

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť