Novú knihu Daniela Pastirčáka STAREC A DIEŤA kúpite výhradne u predajcov Nota bene

Kniha Daniela Pastirčáka a ilustrátorky Daniely Olejníkovej STAREC A DIEŤA je na svete. Ponúka tri rozprávkové príbehy. Chlapec Nič, ktorý chce byť niekým a stráca sám seba. Pšeničné zrnko – Filip prejde smrti cez rozum a potom to ľutuje. Starec pošle do sveta ľudí Dieťa, ktoré sa v nich stratilo.

 

 

 

A prečo kniha rozprávok? “Symboly nám pomáhajú spojiť našu roztrieštenú ľudskú skúsenosť s univerzálnym celkom, ktorý nás presahuje. Rozprávky sú symbolické príbehy a preto sa o zmysle nášho jestvovania najlepšie rozpráva práve cez rozprávky.”

 

Celá kniha by sa mohla volať NIČ, ale báli sme sa, že by si ju NIKTO nekúpil,” vtipkoval Pastirčák.

 

Autorka ilustrácií Daniela Olejníková skonštatovala, že práca na knižke Starec a dieťa jej išla ľahko: “Danielove rozprávky a podobenstvá majú silnú atmosféru a obrazy k nim mi prichádzali na um sami od seba.” Známa ilustrátorka pre Nota bene ilustrovala aj rozprávkovú knihu o bezdomovectve Zatúlaný gombík.

 

Knihu pokrstili ešte koncom októbra za prítomnosti autorov a predajcov Nota bene. Role krstného otca sa zhostil Tomáš Janovic, slovenský spisovateľ, novinár, textár, básnik. Knihu rozprávok (nielen) pre dospelých privítal do života dotykom svetla z baterky. Spomenul svoj starý aforizmus “Aj tma sa šíri rýchlosťou svetla”.

Janovic o knižke povedal, že sa začína rozprávkou o chlapcovi menom Nič. ,,Chlapec sa síce volá NIČ, ale knižka je ČIN. Veľký rozprávkový ČIN od prvej strany po poslednú,” skonštatoval.

 

Krstom sprevádzal moderátor Dado Nagy. “Danielove zenové príbehy o smutnej ľahkosti bytia spolu s ilustráciami Daniely Olejníkovej vytvárajú krásny knižný šperk,” povedal.

 

Vydavateľom knihy je občianske združenie Proti prúdu, ktoré realizuje projekt pouličný časopis Nota bene. Cieľom knihy je pomôcť predajcom časopisu preklenúť náročné zimné obdobie a udržať si bývanie. Preto novú knihu STAREC A DIEŤA kúpite výhradne u predajcov Nota bene.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť