Najnovší svetový trend: Vytŕčajúce ponožky z topánok

Ponožky v sexi obuvi na podpätkoch poznáme z obľúbených “London street style“ záberov a každoročne sa objavujú aj v kolekciách mnohých obľúbených dizajnérov a svetových značiek.

Už to nie je len o inšpirácii zo zahraničia

V poslednom čase s nimi začali pracovať v rámci svojich nových kolekcií a lookbookov aj mnohé dostupnejšie, na Slovensku etablované, módne značky a reťazce.

V bezprostrednej blízkosti našich nákupov tak vídame, dokonca, ponožkové vrstvenie v lodičkách, bagandžiach, ale aj v rôznej členkovej obuvi ako sú tenisky, chelsea obuv, grunge, ankle boots či brogues. Špekuluje sa preto o tom, či sa tento trend snaží uchytiť v móde vo väčšom a natrvalo.

Výhod ponožiek v obuvi

Tie kvalitné absorbujú pot, jemné zabraňujú odieraniu a páleniu chodidiel, tie teplejšie v zime príjemne zahrejú a dodajú aj v menej zateplenej obuvi pocit dobrej izolácie od chladu. Má to však jeden háčik. Vykúkajúce ponožky pôsobia pri niektorých typoch obuvi veľmi nápadne, treba tu voliť farby a dizajn oboch kúskov s citom.

Dizajnovými ponožkami alebo ponožkami s popisom môžete zanechať okoliu milý, vtipný odkaz. A vysoké ponožky sa nehodia len k čižmičkám na podpätku. Príjemne odľahčia aj outfit na pánsky štýl.

Upútať ponožkami za každú cenu však nemusíte. Môžete si zvoliť viac nápadnú, napríklad lakovanú alebo peknú semišovú obuv a prítomnosť ponožiek len naznačiť. Lem ponožiek môže zdobiť metalická farba, čipka alebo koráliky. Vyzerá to vtedy naozaj perfeknte.

Nie je to náhoda, že najviac uletených a najodvážnejších kombinácií ponožiek v obuvi zbiera módna polícia v Londýne. Mesto, kde sa dokáže zmeniť počasie z hodiny na hodinu musí rozmýšľať ako nosiť obľúbenú prechodnú štýlovú obuv a pritom nepremrznúť. Nohy v menej zateplenej obuvi zahrejú kvalitné ponožky až do prvých mrazov. Jediné, na čo musíme pri ich výbere dať pozor, aby sme neskĺzli do prílišnej infantilnosti.

Pripravené v spolupráci s Deichmann

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť