Milujem dvoch mužov

Je to lákavé, príjemné, vzrušujúce alebo stresujúce a riskantné? Možno skutočne milovať dvoch mužov alebo je to len strach zo samoty či spestrenie si rutinného vzťahu?

 

 

ID-100266965

Zmeny prichádzajú vo chvíli, kedy to najmenej čakáte. A tak sa možno jedného dňa stane, že vám cestu skríži niekto, s kým ste nepočítali. Zistite, že milujete nie jedného, ale dvoch. Pritom nejde o pubertálne správanie nepokojnej tínedžerky. Tentoraz je to iné. “Obaja majú v sebe niečo, čo ma na nich priťahuje,” hovorí Barbora o mužoch, s ktorými sa stretáva. “Nedokážem sa rozísť s ani jedným a tak chodím s oboma naraz. Musím sa priznať, že je to veľmi vzrušujúce a niekedy aj trocha komplikované. Občas mám problém, aby som nepoplietla esemesky a stretnutia musím organizovať tak, aby sa vzájomne prelínali. Keď som s Martinom, tak nedvíham telefóny Romanovi, iba mu napíšem esemesku, že s ním nemôžem rozprávať. Neskôr mu zatelefonujem a vymyslím si, že som riešila niečo pracovné. Také situácie však nie sú veľmi časté, ale o to viac ma oberajú o energiu. Nedokážem sa rozísť ani s jedným. Milujem ich oboch.”

 

Podľa odborníkov na vzťahy láska k dvom mužom okrem vzrušenia so sebou prináša aj dvojnásobný stres. To, čo sa zdá byť na začiatku lákavé a príťažlivé, sa postupne stáva pre toho, kto vedie dvojitý život, obrovskou psychickou záťažou. Stretávať sa a žiť s dvoma partnermi naraz jednoducho nejde. Traja sú do vzťahu akosi priveľa. Paralelný vzťah samozrejme môže nejaký čas fungovať, ale väčšina žien iste potvrdí, že výčitky svedomia nie sú nič príjemné. A keď sa k tomu priradí aj strach z rozhodnutia, že keď opustíte jedného, zostanete s druhým, a nakoniec zistíte, že práve ten prvý bol tým pravým, stane sa zo života peklo. Nakoniec nie vždy je to len láska k obom zároveň, vaša nerozhodnosť a strach ublížiť, v mnohých prípadoch slúžia len ako akési aliby, ktoré zakrývajú skutočnú príčinu: strach zo samoty, ktorý vás núti ďalej zotrvávať vo vzťahoch, ktorým veľakrát ani sami neveríte. Verte, že väčšina žien, ktoré prežívajú lásku k dvom mužom zároveň a nedokážu sa medzi nimi rozhodnúť, nakoniec obvykle aj tak zistia, že ani jeden z milovaných mužov nie je horší alebo lepší. Každého milujete najskôr práve preto, že je to on.
“Cítila som príval energie”
“Už som mala takmer dve dospelé deti, keď som ho stretla,” hovorí o začiatku mileneckého vzťahu Magdaléna. “S manželom sme viedli obyčajný rutinný život. Cez deň pracovné povinnosti, poobede nákup, deti, večera a spať. Občas nudný sex. S Adamom som sa stretla kvôli práci. Pracovala som na istom projekte a Adama pribrali ako odborného poradcu. Od samého začiatku to medzi nami iskrilo. Bol uvoľnený, vtipný, galantný. Vždy keď sa objavil v miestnosti, akoby sa rozsvietilo a vzduch sa naplnil jeho aurou. Jeho záujem o mňa ma napĺňal neuveriteľným šťastím. Cítila som príliv energie, ale stále ma brzdila manželská prísaha. Keď sme však spolu išli na služobnú cestu mimo nášho malého mesta, jednoducho som nevedela odolať. Bolo to úplne nádherné, svieže. Jednoducho dokonalé. S Adamom som sa začala stretávať pravidelne, stal sa pre mňa akousi drogou. Pritom nemôžem povedať, že by som manžela nemilovala. Bol starostlivý, milý, s deťmi si rozumel veľmi dobre, ale chýbala mi u neho taká iskra, ktorú mal Adam. S ním som sa nenudila a pripadala som si veľmi žiadaná. Možno sa na mňa niektoré ženy s pohŕdaním pozerajú, ale ja som šťastná. Neviem, do kedy budem vládať viesť dvojitý život. Občas je to veľmi náročné, aby som sa neprezradila, ale momentálne sa neviem vzdať ani jedného.”

Zamilovanosť nemusí znamenať veľkú lásku
Skôr než odsúdite dvojité vzťahy, pozrite sa na to, ako to majú muži. Tí sú od prírody polygamní a potvrdzujú to aj desiatku vedeckých štúdii. Našim drahým polovičkám zdá sa vôbec nerobí problém občas si odskočiť aj inde. S pokojom v duši sa potom znova vrátia domov k svojej milovanej manželke a usporiadanému rodinnému životu. Naopak ženy, alebo väčšina z nich, potrebujú k nevere lásku. A tak jednotlivé diely stavebnice začínajú pomaly zapadať do seba. Odtiaľ možno tá láska k dvom mužom naraz: jedného máte doma a toho druhého tajne milujete. Je možné milovať dvoch mužov súčasne? Ide o skutočnú lásku? Alebo len o ženský spôsob nevery, rafinovane prezlečený za cit k dvom mužom? Ak budete k sebe úprimní, možno zistíte, že ide len o obyčajnej túžbe vyskúšať niečo nové, nepoznané, niečo, po čom túžite, chuť zmeniť zabehnuté stereotypy. Často je to len znovu prebudená vášeň. Jedno je isté, vzájomná príťažlivosť a zamilovanosť ešte neveští nutne veľkú lásku. Skôr než sa vrhnete do podobného dobrodružstva, dobre si to rozmyslíte. Začiatky síce bývajú krásne, zato konce však väčšinou dosť neveselé a smutné. V lepšom prípade vybŕdnete o skúsenosť bohatšia a na ďalšie podobné dobrodružstvo si dáte pozor. V horšom prípade vás môžu čakať slzy, rozčarovanie, pochybnosti, sebaobviňovanie, nedôvera mužom, nedôvera v seba, strata sebaúcty. Nedávno urobený sociologický výskum potvrdil, že niektoré ženy skutočne túžia po dvoch mužoch: jeden varí a druhý upratuje.
ILUSTRAČNÉ FOTO: www.freedigitalphotos.net/

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť