Michaela Pisoňová: Vzhľad je ako jeden diel skladačky, ktorá zrkadlí naše vnútro

,,V zmysle hesla “život je hra” (v rozpore s minulým “život je boj”) rozvíjam a tvarujem aj svoj vlastný štýl. Mám rada oblečenie, kabelky, topánky, ozdoby, ale nie som nákupná maniačka. Módne trendy tu boli, sú a budú, ja ich však vnímam skôr okrajovo,“ tvrdí o sebe Michaela Pisoňová, certifikovaná koučka štýlu.

FOTO: Práca s ľuďmi a ich oblečením je pre mňa veľmi napĺňajúcim momentom môjho života

 

 

Vzhľad vníma ako jeden diel skladačky, ktorá zrkadlí naše vnútro a je taktiež súčasťou reči nášho tela. Zároveň verí, že cieleným pozdvihnutím svojho vzhľadu a vedomým výberom oblečenia môžeme posunúť vnímanie seba samého na vyššiu úroveň.

 

Ako si sa dostala k tomu, čo robíš?

Na materskej som spočiatku robila veľkú chybu. Nevenovala som pozornosť vlastným potrebám, a tak som sa vyčerpala fyzicky aj psychicky. V istom momente som sa spamätala a povedala si, že ja chcem byť šťastná žena a matka. Postupne som rozpoznala, že mi najviac chýba tvorba a vzdelávanie sa. Zároveň som už myslela na to, čo budem robiť po materskej a chcela som skúsiť niečo nové. Keďže som mala odevné vzdelanie, oblečenie a jeho tvorba bol môj koníček a vzdelávanie iných ma vždy napĺňalo, rozhodla som sa urobiť si certifikovaný kurz u Style Coaching Institute.  Práca na sebe sa vyplatila, som o dosť šťastnejšia matka 🙂 Síce už nie som na MD a v mojom pracovnom živote sa zaoberám aj inými témami, práca s ľuďmi a ich oblečením je pre mňa veľmi napĺňajúcim momentom môjho života.

Čo sa ti na práci profesionálnej koučky štýlu najviac páči?

Že je praktická a zároveň hlboká. Mám rada spojenie hmotného a duchovného, čo je pri oblečení veľmi prítomné.

Ako styling ovplyvnil tvoj vlastný život?

Zjednodušil, prehĺbil a spestril. Myslím, že som predtým bola tam, kde väčšina mojich klientiek, ktoré ku mne prídu. Teraz oblečenie riešim omnoho menej, pristupujem k nemu viac hravo. Mám omnoho väčšiu istotu v seba – a to z pohľadu môjho tela aj duše. Módne trendy neriešim, viem, čo vyhovuje mne. V obchodoch trávim minimum času. Keď niečo potrebujem, viem si veľmi rýchlo vybrať a pochopila som, prečo sa mi v bežných obchodoch zriedkakedy niečo páči. Vrátila som sa k vlastnej tvorbe. Tým, že naše oblečenie zrkadlí naše vnútro, ako rastiem osobnostne, posúvam sa aj v mojom štýle obliekania. Bez postupného prekračovania komfortných zón to nejde. Je to nikdy nekončiaci proces. A baví ma to 🙂

 

Poznáš nejakú konkrétnu ženu a jej príbeh, ktorej sa po konzultácii alebo seminári s tebou zásadne zmenil život? Ako?

Pre viaceré moje klientky bolo zásadné uvedomenie si ich osobného štýlu. S tým prišlo pochopenie mnohých situácií v ich živote, ktoré ich často brzdili. Jedna moja klientka mi potvrdila, že jej muž “sa do nej znova zamiloval”. Ona skutočne žiarila šťastím. Len taká maličkosť ako zmena strihu nohavíc priniesli otázky od ľudí, či schudla. Aj po dlhšej dobe od konzultácií mi manžel ďalšej klientky potvrdil, že je veľmi rád, že využili moje služby a doteraz moje rady používajú. Ďalšie ženy pomocou môjho ebooku Minimalistický šatník+ zmenili pohľad na svoj vlastný šatník. Už si nemyslia, že nemajú čo nosiť.

Absolútne najdôležitejšie je začať u seba, vo svojom vnútri.

 

Čo by si odporúčala ženám, kde a čím začať?

Absolútne najdôležitejšie je začať u seba, vo svojom vnútri. Žena sa musí mať najprv rada a dostatočne si uvedomovať samu seba, aby sa mohla aj zaujímavo obliekať. To, ako sa oblieka a či sa vôbec chce naučiť niečo viac o obliekaní, ide ruka v ruke s jej snahou niečo pre seba urobiť. Obliekame sa všetci, ale či sa žena oblečením aj vyjadrí alebo cielene skrášli, už závisí od toho, či si chce venovať pozornosť. Ženy, venujte si pozornosť.

Čo môže priniesť tvoj seminár?

Z praktického hľadiska som presvedčená, že môj seminár Kúzlenie oblečením je perfektným štartovacím bodom, pretože poskytuje dôležitý základ v obliekaní. Je to, ako keď sa deti v škole najprv učia písať a čítať a až neskôr príde na rad tvorivé písanie. Je veľmi nápomocné najprv sa naučiť zákonitosti obliekania svojej postavy a pochopiť spojenie špecifického prejavu svojej osobnosti a spôsobu obliekania. Tiež je užitočné poznať farby, v ktorých žena viac žiari. Keď máme jasno v týchto základoch, omnoho ľahšie sa potom oblečenie kombinuje, vyberá a hrá sa s ním. Mali by sme sa pri obliekaní baviť, nie sa ním stresovať. A mali by sme vedieť, čo svojím vzhľadom chceme komunikovať.

 

Čo je potrebné urobiť, aby sme žiarili, odlíšili sa v dave a naše oblečenie bolo výnimočné a zároveň sme sa v ňom cítili príjemne a pohodlne? Dá sa to vôbec?

Dám jednu radu: urobte krok naviac. Vyberte si niečo, čo vás práve dnes alebo vo všeobecnosti charakterizuje (farba, kombinácia, strih, ozdoba…). Tak sa aj odlíšite a ak to bude s vami skutočne ladiť, budete žiariť. V prvom rade to musí byť prirodzené, teda nie prvoplánové. Ja sa nikdy nezameriavam na cieľ odlíšiť sa. Niekedy mám chuť vyslovene zapadnúť, aj to je v poriadku. No je lepšie zapadnúť v kvalitnom oblečení, ktoré mám ja sama rada, než len v nenápadnom.

Kde sa s tebou môžeme stretnúť osobne?

Pôsobím v Bratislave, ale aj na iných miestach. Napr. 25. novembra ma môžete stretnúť aj na Konferencii pre ženy INSPIRE a 9. decembra pripravujeme workshop Kúzlenie oblečením – obe akcie sú v Banskej Bystrici.

Rozhovor pripravila Katarína Lehotská Mikuláková.

Viac info na www.KonferenciaInspire.sk a www.HarmoniaCentrumOZ.sk

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť